Nový Spark
venku od 1. února
WHILE SHE SLEEPS, CANCER BATS - 12. 4. 2015, Praha, Lucerna Music Bar

WHILE SHE SLEEPS, CANCER BATS - 12. 4. 2015, Praha, Lucerna Music Bar

Již cestou do pražského Lucerna Music Baru jsem s kamarádem uzavřela sázku, zda si zpěvák britských metalcoristů WHILE SHE SLEEPS Lawrence Taylor střihne „stage diving“, který s oblibou v závěru každého koncertu provozuje z klubových ochozů či balkónů. Vzhledem k výšce umístění balkónu v Lucerna Music Baru jsem se vsadila, že neskočí. Byla to chyba?

Večer načali belgičtí OATHBREAKER. Během druhé skladby jsem již bohužel usilovně vyhlížela konec setlistu, neboť jejich death metal je pro mě nesourodá, téměř až depresivní změť, z níž jsem si nebyla schopna zapamatovat jediný riff. Následným příjemným oživením byli američtí melodic hardcoristé HUNDREDTH, kteří přítomným rozproudili krev v žilách a následně se strhla vlna stage divingu, která během večera nabírala na intenzitě. A kdo netančil před stage divingem po boku kapely, ten to s prvním úderem do strun kytaristů Andrewa Minervina a Blaka Hardmana pořádně rozjel pod stagí.

Když se přihnali CANCER BATS, bylo rázem jasné, že celá řada přítomných vážila do klubu cestu spíše kvůli těmto hardcore punkerům, než kvůli WHILE SHE SLEEPS. Tím ovšem nechci říct, že byl var kotle pod stagí během poslední kapely ubíral na obrátkách. Z jejich nového „Searching For Zero“ zazněly skladby „Satellites“, „Devil´s Blood“ i „Zero“, V případě „Satellites“ a textově zcela nenáročného intra a outro na „oh“ by nezasvěcený člověk nepoznal, že se hraný song nachází na měsíc staré desce.


Kolegové z Fakker!a CANCER BATS věnovali svou dubnovou titulku a ti si na oplátku takto osedlali Fakker!bike...

Nakonec nám WHILE SHE SLEEPS naservírovali aktuální desku „Brainwashed“. Nadšení fanoušků z očekávané show umocnili intrem „The Divide“, v závěsu následoval „New World Torture“, dále z této desky zazněla stejnojmenná skladba „Brainwashed“. Kdo neměl toto album dobře naposlouchané, neodnesl si z večera tak silný zážitek, protože ozvučení nejen WHILE SHE SLEEPS nebylo zrovna nejlepší. Zejména sólová kytara Seana Longa nebyla dostatečně slyšitelná, a tak jsem se snažila zastřené melodie rozklíčovat alespoň po paměti.

Frontman Lawrence Taylor ve své živelné show nezklamal, a tak jsem sázku prohrála. Během „Four Walls“ („Brainwahsed“) vyrazil na balkón Lucerna Music Baru. A poté, co si dostatečně hustý houf fanoušků zkorigoval tak, aby dopadl bezpečně „do měkkého“, skočil. Adrenalinový zážitek dobře dopadl a po něm se již přítomní horečně odebírali k šatně, a tak bohužel nedošlo ani na přídavek.

text: Kamila Ungerová

Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
25.02. CRADLE OF FILTH, WEDNESDAY 13
25.02. LIONHEART, SUICIDE SILENCE, KUBLAI KHAN TX, PALEFACE, SWISS
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace