Nový Spark
venku od 2. května
Wolf Hoffmann z ACCEPT: „Písničky o koronaviru od nás nečekejte!“

Wolf Hoffmann z ACCEPT: „Písničky o koronaviru od nás nečekejte!“

Prapor klasického metalu ACCEPT opět naplno vlaje a družina klasiků žánru vydává v půlce ledna pátou desku v obnovené éře. „Too Mean to Die“ představuje notně omlazený ansámbl v ambiciózní formě, nově tři kytaroví sekerníci slibují velké věci.


V rámci cover story pro naše aktuální číslo jsme podnikli téměř hodinový rozhovor s mozkem celého souboru Wolfem Hofmannem, během něhož došlo i na téma zbytečnosti koronaviru v hudbě. „Chtěli jsme udržet tradici typicky heavymetalového boje a nechtěli se poddat oné koronakrizové šarádě a psát feel good písně. Měl jsem strach, že každý začne psát písně o tom, jak se z toho společně dostaneme a překonáme krizi. Něco jako metalové „We Are the World“ od Michaela Jacksona, jen nyní se bude používat – překonáme, zvítězíme, zvládneme, bla bla bla. Sem ACCEPT nepatří. Lidé se v určitém bodě překrmí příběhy a informacemi o koroně. Není už čas se posunout dál? Nejsem v žádném případě popírač koronaviru. Považuji virus za závažnou hrozbu, kterou je potřeba brát smrtelně vážně, ale je opravdu potřeba mít o viru i muziku? Nemáme korony už dost ve zprávách? Proto jsme chtěli pozornost soustředit na hony daleko od korony.“


Kromě toho byla v rozhovoru řeč o významu Gabby Hoffmann pro ACCEPT nebo okolnostech překvapivého odchodu Petera Baltese po více než čtyřiceti letech z kapely. Kompletní článek najdete v lednovém Sparku.

Album „To Mean To Die“ si už teď můžete předobjednat v eshopu Sparku , stejně tak tu pořídíte i další fajnový merch ACCEPT.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace