Nový Spark
venku od 1. dubna
XPlaylist: hudba týdne od 20. 3. do 26. 3. 2017

XPlaylist: hudba týdne od 20. 3. do 26. 3. 2017

Studený marec, mokrý máj – bude humno ako raj. Psychedeličtí veteráni BARDO POND jsou na scéně už pětadvacet let a na novince „Under the Pines“ mixují kytarovou sludgeovou sílu DINOSAUR JR. s ledovou grandiozitou BLACK MOUNTAIN. Spolu s vokálem Isobel Sollenbergerové je to pozoruhodně podmanivé.

Po dlouhých šestnácti letech se v loňském roce dala Cristina Martinez dohromady s Jonem Spencerem (profesně, jinak jsou manželé), aby jako BOSS HOG dali vzniknout nejdříve singlu „Wichita Grey“, EP „Brood Star“ a nyní i plnohodnotné desce „Brood X“. Punk/bluesová legenda z New Yorku zahrála několik koncertů už v roce 2008 a její existenci Cristina přirovnává k cyklickému životu cikád, které jsou slyšet i na „Brood X“. Další navrátilci jsou THE JESUS AND MARY CHAIN. Tito noise-popoví alchymisti složili po osmnácti letech materiál na novinku „Damage And Joy“ (recenzi, stejně jako rozhovor s Jimem Reidem hledejte v dubnovém magazínu Full Moon.)

Phil Elverum aka MOUNT EERIE napsal a nahrál hudbu pro svůj aktuální počin „A Crow Looked at Me“ ve stejné místnosti, ve které loni v létě zemřela na rakovinu jeho žena, umělkyně Geneviève Castrée. Použil i její hudební nástroje a inspirací pro skládání mu byli mimo jiné Sun Kil Moon a Joanne Kryger. Doommetalová banda PALLBEARER uveřejní tento týden čerstvou nadílku tmy a chmurné reality na novince „Heartless“. Je to první nahrávka, kterou jim pro Evropu zaštiťuje label Nuclear Blast a kapela proto doufá v příval nových fanoušků. To čtveřice amerických indie rockerů ARBOURETUM vydává své šesté studiové album s názvem „Song of the Rose“, které produkoval Steve Wright a mixoval Kyle Spence (Kurt Vile, Harvey Milk). Kalné, folkově zabarvené semiimprovizační jamy jsou stále aktuální i po patnácti letech. Na Kazimíra pohoda – na brambory úroda.

Alba na týden 20. 3. - 26. 3. 2017

http://www.xplaylist.cz/album/showWeekAlbums
Arbouretum - Song of the Rose
Bardo Pond - Under the Pines
Boss Hog - Brood X
Craig Finn - We All Want the Same Things
Creeper - Eternity, In Your Arms
Dark Tranquillity - The Absolute
HVOB - Silk
James Blunt - The Afterlove
Jesus and Mary Chain - Damage And Joy
Mount Eerie - A Crow Looked at Me
Pallbearer - Heartless
Soulwax - FROM DEEWEE
Take That - Wonderland
The Residents - The Ghost of Hope
Další aktuální desky a tisíce dalších čekají na vaše hodnocení a komentáře na hudební databázi XPlaylist, dle hesla Fanoušci sobě.

http://www.xplaylist.cz/

Nový Spark
venku od 1. dubna
Kalendář akcí
16.04. 1914
18.04. IGORR, AUTHOR & PUNISHER, OTTO VON SCHIRACH
20.04. VAN DER GRAAF GENERATOR
25.04. JOE LYNN TURNER
01.05. MAGNUM
02.05. VISIONS OF ATLANTIS, EDENBRIDGE, SCARLET AURA, LEECHER
03.05. RED
05.05. YES
06.05. JOE SATRIANI
07.05. DOOL
A co FAKKER!?