Nový Spark
venku od 3. ledna
XPlaylist: hudba týdne od 27. 3. do 2. 4. 2017

XPlaylist: hudba týdne od 27. 3. do 2. 4. 2017

Písničkářka AIMEE MANN své melancholické pověsti s grácií a přesvědčením na novince „Mental Illness“, první dlouhohrající nahrávce od „Charmer“ (2012). Sama autorka tvrdí, že se jedná o její nejsmutnější, nejpomalejší a povětšinou akustické album a inspirací jí byly její oblíbená folk-rocková elpíčka z šedesátých a sedmdesátých let. Na „Mental Illness“ hostuje Ted Leo, se kterým Mann spolupracovala už na projektu BOTH v roce 2014, a zahraje s ní i několik koncertů na americkém turné jako back vokalista.

Hardcorová sebranka BODY COUNT v čele s frontmanem, hiphopovou legendou, hercem a režisérem Ice-T vydává dlouho očekávané šesté album „Bloodlust“. U nahrávání nemohli chybět Max Cavalera, Dave Mustaine a u nás nechvalně známý Randy Blythe. Těšit se můžeme i na covery písniček „Postmortem“ a „Raining Blood“ od SLAYER.

Následovníka Tales of Us (2013) se rozhodlo zplodit temné elektropopové duo GOLDFRAPP za účasti Johna Congletona (St. Vincent, Wild Beasts) a Haxana Cloaka (Björk). V písních Silver Eye očekávejte abstraktní kytarové textury a na obalu vulkány z Kanárů.

Sedmičku si v diskografii metalových MASTODON vyslouží aktuální nahrávka „Emperor of Sand“, se kterou se vrátili k producentovi Brendanu O´Brianovi. V rozhovoru pro Rolling Stone mluvil bubeník, zpěvák a textař Brann Dailor v souvislosti o tématu alba o životu, smrti, čase, nemoci a zkáze. Jedná se o příběh muže, kterému je udělen trest smrti, putuje vyprahlou pustinou a na konci zároveň umírá, i je zachráněn. Celé je to ve skutečnosti o rakovině.

Na poslední březnový den jazz-funkoví JAMIROQUAI oznámili osmou řadovou desku nazvanou „Automaton“, na kterou už fanoušci této britské skupiny čekají téměř sedm let. Kromě vydání nového alba Jamiroquai vyjedou na turné a zahrajou i v České republice. Skupina s charismatickým lídrem Jay Kayem uzavře letošní ročník Colours of Ostrava a dle ohlášených měst bude Ostrava jedinou zastávkou v širším regionu.

Kto v marci blchu nezabije, môže v lete spokojne spať.

Alba na týden 27. 3. - 2. 4. 2017

http://www.xplaylist.cz/album/showWeekAlbums
Act of God - Deception of Freedom
Aimee Mann - Mental Illness
Bob Dylan - Triplicate
Body Count - Bloodlust
Goldfrapp - Silver Eye
Chaz Bundick & The Mattson 2 - Star Stuff
Invidia - As The Sun Sleeps
Jamiroquai - Automaton
Julia Holter - In The Same Room
Last Leaf Down - Bright Wide Colder
Mastodon - Emperor of Sand
Me and That Man - Songs of Love and Death
Saltland - A Common Truth
Swamp Devil - Pioneers
Tall Ships - Impressions
Wire - Silver/Lead
Další aktuální desky a tisíce dalších čekají na vaše hodnocení a komentáře na hudební databázi XPlaylist, dle hesla Fanoušci sobě.

http://www.xplaylist.cz/

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
22.01. PERSISTENCE TOUR
26.01. SABATON, APOCALYPTICA, AMARANTHE
27.01. THE HU
28.01. DARKEST HOUR, FALLUJAH, BLOODLET, UNE MISERE, LOWEST CREATURE
30.01. URIAH HEEP
31.01. URIAH HEEP
01.02. URIAH HEEP
01.02. IMMINENCE
01.02. DISILUSSION, VOTCHI
02.02. EQUILIBRIUM, LORD OF THE LOST, NAILED TO OBSCURITY
A co FAKKER!?