Nový Spark
venku od 1. prosince
XPlaylist: hudba týdne od 23. 1. do 29. 1. 2017

XPlaylist: hudba týdne od 23. 1. do 29. 1. 2017

Na svatého Pavla pakli mlha zem přikryje, mor všemu tvoru zvěstuje.

Americký indie posthardcore CLOUD NOTHINGS se po třech letech od „Here and Nowhere Else“ hlásí s novinkou „Life Without Sound“, kterou produkoval John Goodmanson (SLEATER-KINNEY, DEATH CAB FOR CUTIE) a natočena byla loni v El Pasu. Frontman Dylan Baldi popisuje, že „Life Without Sound“ je o nalezení místa v životě, a doufá, že bude pro současné i budoucí fanoušky inspirativní. Dvouměsíční světové turné se nám ale tentokrát vyhne, nejbližší zastávky jsou Berlín a Mnichov.

Dlouho očekávané album od indie noiserockových JAPANDROIDS je konečně tu. „Near to the Wild Heart of Life“ se údajně v některých ohledech blíží ke stylu nahrávání první desky. Kapela se vzdala všech pravidel, které vedly ke zvuku, jaký mají po dobu trvání své dosavadní kariéry, a tím pádem mohli zkusit cokoliv nového. Zároveň je ale ovlivnila tvorba Toma Waitse a Townese Van Zandta.

V Londýně usazení prog metalisti CODE vydávají u Agonia Records EP s názvem „Lost Signal“. V létě roku 2015 experimentovali ve studiu se svými staršími písničkami z předchozích čtyř alb a výsledkem je právě „Lost Signal“. Tři sklady z alba „Mut“ jsou podány metalověji, zatímco další písně z prvních tří alb jemněji, a výsledkem je pomyslný most mezi styly. Poprocková mašinka TRAIN o sobě letos dává vědět osmým albem „A Girl a Bottle a Boat“, u jehož natáčení si kapela užila spoustu zábavy. V refrénu skladby „Play that Song“ můžete poznat melodii „Heart and Soul“ (standard z roku 1938), která se proslavila v bijáku Big, kde na ni Tom Hanks a Robert Loggia tančí na obřích klávesách. Své deváté album pojmenoval garage noise rocker TY SEGALL stejně jako svůj debut z roku 2008: „Ty Segall“. Na svatého Polykarpa plná sněhu každá škarpa.

Alba na týden 23. 1. - 29. 1. 2017

http://www.xplaylist.cz/album/showWeekAlbums
Acranius - Reign of Terror
Annihilator - Triple Threat
Au Champ des Morts - Dans la joie
Beheaded - Beast Incarnate
Boris the Blade - Warpath
Chrome Molly - Hoodoo Voodoo
Cloud Nothings - Life Without Sound
Code - Lost Signal
Deathless Legacy - Dance with Devils
Decrepit Cadaver - Vórtice a lo macabro
Deserted Fear - Dead Shores Rising
Diablerie - The Catalyst Vol. 1: Control
Ekpyrosis - Asphyxiating Devotion
Glare of the Sun - Soil
Hour of Penance - Cast the First Stone
Japandroids - Near to the Wild Heart of Life
Julie Byrne - Not Even Happiness
Kreator - Gods of Violence
Krokus - Big Rocks
Lo-Pan - In Tensions
P.O.S - Chill, Dummy
The Great Old Ones - EOD: A Tale of Dark Legacy
The Murder of My Sweet - Echoes of the Aftermath
Tift Merritt - Stitch of the World
Train - A Girl a Bottle a Boat
Ty Segall - Ty Segall
Weltesser - Crestfallen
Xandria - Theater of Dimensions
Další aktuální desky a tisíce dalších čekají na vaše hodnocení a komentáře na hudební databázi XPlaylist, dle hesla Fanoušci sobě.

http://www.xplaylist.cz/

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace