Nový Spark
venku od 1. února
Zemřel ikonický chraplák NAZARETH, Dan McCafferty

Zemřel ikonický chraplák NAZARETH, Dan McCafferty

Smutná zpráva se rozhostila světem rockové muziky… Ve věku 76 let zemřel Dan McCafferty, jeden z nejvýraznějších hlasů rockové historie, po dobu 45 let frontman NAZARETH.

„Tohle je to nejsmutnější oznámení, jaké jsem kdy musel napsat. Maryann s rodinou přišli o milujícího manžela a otce, já o nejlepšího přítele a svět o jednoho z nejskvělejších zpěváků všech dob,“ napsal na sociální sítě kapely baskytarista Pete Agnew.

NAZARETH na Sparkshopu

McCaffertyho pronikavý chraplák byl až do roku 2013 neodmyslitelnou součástí projevu NAZARETH. Tehdy však dobrovolně z kapely ze zdravotních důvodů odstoupil a ta od té doby pokračuje s novým zpěvákem Carlem Sentancem. „Mohl bych dál nahrávat alba, ale hodinu a třičtvrtě zpívat na koncertech a chtít za to po lidech peníze, to už nezvládnu. A pokud člověk nezvládne dělat svou práci, neměl by ji dělat vůbec. Na to jsou NAZARETH příliš důležití,“ zdůvodňoval tehdy.

NAZARETH se Sentancem od té doby vydali dvě řadová alba, „Surviving the Law“ je venku od letošního dubna. Sám McCafferty po odchodu z kapely doplnil sólovou diskografii o třetí počin „Last Testament“ vydaný v roce 2019.

Připomeňme, že v červenci zemřel další ze zásadních členů NAZARETH, bývalý kytarista Manny Charlton. Bylo mu 80 let.

Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
04.02. ICE NINE KILLS
07.02. BRING ME THE HORIZON, A DAY TO REMEMBER, POORSTACY
07.02. BULLET FOR MY VALENTINE, JINJER, ATREYU
08.02. ROLO TOMASSI, HOLY FAWN, HERIOT
09.02. BULLET FOR MY VALENTINE, JINJER, ATREYU
09.02. TWILIGHT FORCE
11.02. BAD OMENS, GHOSTKID, OXYMORRONS
13.02. TURMION KÄTILÖT
14.02. HENRY ROLLINS
14.02. YEAR OF NO LIGHT, NO SPILL BLOOD
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace