Nový Spark
venku od 3. června
Zemřel zakládající člen NAZARETH, kytarista Manny Charlton

Zemřel zakládající člen NAZARETH, kytarista Manny Charlton

Ve věku 80 let zemřel Manny Charlton, zakládající člen skotské hardrockové skupiny NAZARETH. Smrt kytaristy potvrdil jeho vnuk Jamie Charlton, který sdílel jeho fotografii na sociálních sítích s popiskem „RIP dědo“.

Charlton se proslavil svými kytarovými riffy, které během 70. let katapultovaly NAZARETH ke hvězdám. Hrál, produkoval a napsal většinu jejich největších hitů, včetně „Broken Down Angel“, „Bad Bad Boy“, „Hair Of The Dog“ a bezpočtu dalších, nemluvě o produkci prototypu rockové balady „Love Hurts“, která byla v roce 1975 hitem v Top 10 po celém světě a v norském žebříčku zůstala bezprecedentních 60 týdnů.

Kytarista z kapely odešel v roce 1990 a poté vydal několik vysoce kvalitních alb, včetně „Hellacious“ z roku 2014, které obsahuje hvězdnou sestavu klasických rockových legend jako Tima Bogerta (VANILLA FUDGE, CACTUS), bubeníka Walfreda Reyese Jr. (SANTANA), Viviana Campbella (DEF LEPPARD), Roberta Sarza či Stevena Adlera (GUNS N' ROSES).

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace