Nový Spark
venku od 1. června
Prosincový Spark je bláznivě dobrodružnou rockmetalovou trachtací s THE HU na přebalu

Prosincový Spark je bláznivě dobrodružnou rockmetalovou trachtací s THE HU na přebalu

Karel Balčirák v úvodníku prosincového čísla píše, že jsme ho koncipovali jako „bláznivě dobrodružnou rockmetalovou trachtaci“ a otázka zní: Napadlo by někoho ne tři nebo dva, ale klidně ještě půl roku nazpět, že z titulky Sparku budou shlížet čtyři mongolské tváře s nástroji, jejichž jména se teprve učíme vyslovovat? Asi těžko. Mongolští THE HU však v rockové hudbě udělali průvan, jaký žánr už dlouho nezažil, a od vydání debutu „The Gereg“ (2019) se prakticky nezastavili. Jednu mediální stopku teď učinili pro náš magazín a titulní materiál by měl poodhalit, co že je na jejich hudbě tak zajímavého.

Grafické záhlaví titulní stránky prosincového čísla láká též na KABÁT, jimž jsme v souvislosti s vydáním nového alba „El Presidento“ věnovali nadstandardní prostor. Jde však jen o část české stopy, které lze v magazínu nalistovat. Ty další do něj otiskli ALKEHOL, BASTARD, TRNY & ŽILETKY a „dobrý duch Sajlentů“ Tomáš Kočko.

Dále zavzpomínáme na nedávno zesnulého Dana McCaffertyho z NAZARETH, podíváme se do duše bubeníkovi MEGADETH Dirku Verbeurenovi a otestujeme hudební znalosti Nergala z BEHEMOTH. Pro rozhovor se nám podařilo ulovit taky takové velikány světového rocku jako jsou NICKELBACK, ZZ TOP nebo ALTER BRIDGE. Cestu do Galerie titánů našli jedni z těch mladších – avšak po zásluze – PARKWAY DRIVE a pro příznivce toho největšího extrému nemůže chybět pravidelná sekce Holocaust Nightmare.

V té se krom jednorázového rozhovoru s BLOODBATH dočkáte materiálu na pokračování. Ať už jde o druhý díl povídání s bývalým kytaristou SEPULTURY Jairem Guedzem k jeho novému projektu THE TROOPS OF DOOM, islandský blackmetalový bedekr anebo první díl nových Old School Memories, tentokrát s XENTRIX.


Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace