Nový Spark
venku od 1. prosince
Prosincový Spark je bláznivě dobrodružnou rockmetalovou trachtací s THE HU na přebalu

Prosincový Spark je bláznivě dobrodružnou rockmetalovou trachtací s THE HU na přebalu

Karel Balčirák v úvodníku prosincového čísla píše, že jsme ho koncipovali jako „bláznivě dobrodružnou rockmetalovou trachtaci“ a otázka zní: Napadlo by někoho ne tři nebo dva, ale klidně ještě půl roku nazpět, že z titulky Sparku budou shlížet čtyři mongolské tváře s nástroji, jejichž jména se teprve učíme vyslovovat? Asi těžko. Mongolští THE HU však v rockové hudbě udělali průvan, jaký žánr už dlouho nezažil, a od vydání debutu „The Gereg“ (2019) se prakticky nezastavili. Jednu mediální stopku teď učinili pro náš magazín a titulní materiál by měl poodhalit, co že je na jejich hudbě tak zajímavého.

Grafické záhlaví titulní stránky prosincového čísla láká též na KABÁT, jimž jsme v souvislosti s vydáním nového alba „El Presidento“ věnovali nadstandardní prostor. Jde však jen o část české stopy, které lze v magazínu nalistovat. Ty další do něj otiskli ALKEHOL, BASTARD, TRNY & ŽILETKY a „dobrý duch Sajlentů“ Tomáš Kočko.

Dále zavzpomínáme na nedávno zesnulého Dana McCaffertyho z NAZARETH, podíváme se do duše bubeníkovi MEGADETH Dirku Verbeurenovi a otestujeme hudební znalosti Nergala z BEHEMOTH. Pro rozhovor se nám podařilo ulovit taky takové velikány světového rocku jako jsou NICKELBACK, ZZ TOP nebo ALTER BRIDGE. Cestu do Galerie titánů našli jedni z těch mladších – avšak po zásluze – PARKWAY DRIVE a pro příznivce toho největšího extrému nemůže chybět pravidelná sekce Holocaust Nightmare.

V té se krom jednorázového rozhovoru s BLOODBATH dočkáte materiálu na pokračování. Ať už jde o druhý díl povídání s bývalým kytaristou SEPULTURY Jairem Guedzem k jeho novému projektu THE TROOPS OF DOOM, islandský blackmetalový bedekr anebo první díl nových Old School Memories, tentokrát s XENTRIX.


Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
01.12. SKINDRED
01.12. HARLEJ
02.12. THE SUBWAYS
02.12. WINTER MASTERS OF ROCK
02.12. HARLEJ
03.12. A.A. WILLIAMS, KALANDRA, LYS MORKE
04.12. HARLEJ
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
06.12. THE ABBEY
07.12. MALEVOLENCE, SYLOSIS, GUILT TRIP, JUSTICE FOR THE DAMNED
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace