Nový Spark
venku od 2. dubna
Zemřela simply the best – Tina Turner

Zemřela simply the best – Tina Turner

Ve věku 83 let zemřela zpěvačka Tina Turner, někdy přezdívaná královna rock´n´rollu či rocková babička. Rodačku z Tenneessee v posledních letech sužovaly vážné zdravotní potíže včetně rakoviny, infarktů či problémy s ledvinami.

Během dlouholeté kariéry, kterou začala už coby náctiletá ve druhé polovině padesátých let, dosáhla četných úspěchů a primátů. Deset let po začátku své kariéry, v roce 1967, se stala první osobností černé pleti a zároveň první ženou, která se objevila na obálce prestižního magazínu Rolling Stone, v roce 1988 byla dokonce zapsána do Guinnessovy knihy rekordů se 180 tisíci fanoušky, kteří navštívili její koncert na stadionu Maracana v Riu de Janeiru – více lidí jiný sólový umělec nenalákal. Před nedávnem se stala také vůbec prvním umělcem/umělkyní, který v Británii zapsal některý ze svých hitů do oficiální Top 40 v sedmi po sobě jdoucích dekádách.

Dvanáct cen Grammy, které získala, jí zajistilo primát pro jedinou zpěvačku, která ocenění získala v kategoriích rock, pop a r´n´b a rekord drží také pro kategorii Best Female Rock Vocal Performance. Přestože výčet jejich sólových alb je s ohledem na délku kariéry celkem skromný – v roce 1999 se zastavil na počtu deseti albem „Twenty Four Seven“ – celkem Tina Turner prodala víc než sto milionů kusů svých desek.

„Její talent byl neskutečný. Byla inspirativní, vřelá, vtipná a velkorysá. V mých začátcích mi hodně pomohla. Nikdy na ni nezapomenu,“ vzdal jí hold Mick Jagger.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
13.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
17.04. LORD OF THE LOST
18.04. SLASH MYLES KENNEDY AND THE CONSPIRATORS, MAMMOTH WVH
18.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
19.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
20.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace