Nový Spark
venku od 1. února
Zemřela simply the best – Tina Turner

Zemřela simply the best – Tina Turner

Ve věku 83 let zemřela zpěvačka Tina Turner, někdy přezdívaná královna rock´n´rollu či rocková babička. Rodačku z Tenneessee v posledních letech sužovaly vážné zdravotní potíže včetně rakoviny, infarktů či problémy s ledvinami.

Během dlouholeté kariéry, kterou začala už coby náctiletá ve druhé polovině padesátých let, dosáhla četných úspěchů a primátů. Deset let po začátku své kariéry, v roce 1967, se stala první osobností černé pleti a zároveň první ženou, která se objevila na obálce prestižního magazínu Rolling Stone, v roce 1988 byla dokonce zapsána do Guinnessovy knihy rekordů se 180 tisíci fanoušky, kteří navštívili její koncert na stadionu Maracana v Riu de Janeiru – více lidí jiný sólový umělec nenalákal. Před nedávnem se stala také vůbec prvním umělcem/umělkyní, který v Británii zapsal některý ze svých hitů do oficiální Top 40 v sedmi po sobě jdoucích dekádách.

Dvanáct cen Grammy, které získala, jí zajistilo primát pro jedinou zpěvačku, která ocenění získala v kategoriích rock, pop a r´n´b a rekord drží také pro kategorii Best Female Rock Vocal Performance. Přestože výčet jejich sólových alb je s ohledem na délku kariéry celkem skromný – v roce 1999 se zastavil na počtu deseti albem „Twenty Four Seven“ – celkem Tina Turner prodala víc než sto milionů kusů svých desek.

„Její talent byl neskutečný. Byla inspirativní, vřelá, vtipná a velkorysá. V mých začátcích mi hodně pomohla. Nikdy na ni nezapomenu,“ vzdal jí hold Mick Jagger.

Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace