Nový Spark
venku od 31. října
GAMA BOMB - 14.10.2011, Ostrava, Barrak

GAMA BOMB - 14.10.2011, Ostrava, Barrak

Pátek, po výplatě, na místě, které se sice teď jmenuje jinak, ale myslím si, že když napíšu Tančírna, každému Ostravákovi i dalším obyvatelům severní Moravy se musí rozsvítit. Tedy  ideální stav, ideální rozpoložení, zima ještě za horama (i když už blízko za horama), vlezné dvě kila a ve třetím největším městě ČR přijde na výborné thrashery GAMA BOMB necelých čtyřicet lidí? Nehledě na to, že i když třeba i COZ DEF hráli jen ve dvou a byla to spíše veřejná zkouška, tak by z nich mohlo i něco v klasickém thrash metalu být, zatímco z druhých našinců HELPLESS čiší velká profesionalita a velice dobré prolnutí pomalejšího thrashe a moderního rocku korunované coverem od SEPULTURY. A tedy minimálně druzí jmenovaní si rovněž takový nezájem nezasloužili.

Nemluvě o parťácích na turné GAMA BOMB, Angličanů SWORN AMONGST. Ti živě proti více hard corově znějícím deskám rovněž vytáhli thrashové elementy a nehledě na prázdný prostor, hráli jako o život a myslím si, že třeba i takovému fandovi MACHINE HEAD by se jejich set musel líbit. Tuhle kapelu nezmiňuju náhodou, protože i vzhled a suverénní vystupování zpěváka a kytaristy Liama Liddella mi lehce připomínal Robba Flynna. SWORN AMONGST už své desky dokáží prodat živě na sto pět procent a určitě se mi jejich koncert líbil více než studiovky. I když se kytarista GAMA BOMB Luke Graham tvářil poněkud nešťastně, Severní Irové rovněž nedbali na řídké osazenstvo Barraku a namydlili své krátké ale o to nabušenější thrashové nálety hezky zčerstva bez zbytečných pauz a vykecávání. Pětice má v sobě zakořeněný thrash osmdesátých let, z minulých dob si určitě bere něco z S. O. D. a díky částečnému party přístupu a tím, že se neberou vůbec vážně, mi připomínají TANKARD, z mladších kapel si kluci musí notovat s MUNICIPAL WASTE.

Takoví EVILE jsou proti nim filharmonie, ale přesto má jejich thrash neskutečné grády a kouzlo těch dvou maximálně tříminutovek se vám zaryje okamžitě pod kůži. GAMA BOMB jsou ve svém oboru čím dál lepší, zběsilí tak akorát, aby z toho nebyl bordel a riffy se v tom kalupu nepoztrácely. Ale jinak u nich platí heslo – rychle a ještě rychleji. To však nevadí, protože když máte ve svém středu frontmana jako je Philly Byrne (takový thrash metalový vypravěč historek o zombících a dalších potvorách), dá se i ve velké rychlosti vše ukočírovat a zkrotit. GAMA BOMB mě bavili, výborně se na ně paří, ta energie vás okamžitě strhne. Pokud to bude možné, zase bych na ně s chutí mrknul a doufám, že se u toho nebudu cítit jako na soukromé akci pro pár zvaných. Uvědomuju si, že doba je zlá a hnusná, ale byla by škoda, aby tenhle sympaticky (znovu)rozjetý klubík skončil jen u nějakých akcí s reprodukovanou hudbou a studentských večírků.

Nový Spark
venku od 31. října
Kalendář akcí
15.11. Pro-Pain, Ten Sticks, Stay Down
15.11. Grand Slam 2018
15.11. Coreleoni
15.11. Katapult
16.11. Sting
16.11. Škwor
17.11. Zeal & Ardor
17.11. Aborted, Cryptopsy, Benighted, Cytotoxin
18.11. Axxis, Dornenkönig
18.11. Bonfire and Friends
A co FAKKER!?