Nový Spark
venku od 2. dubna
AMARANTHE se loučí se svým growlerem

AMARANTHE se loučí se svým growlerem

Zpěvák growlových partů Henrik "GG6" Englund Wilhelmson se po 9 letech rozhodl opustit dánsko-švédskou melodickou formaci AMARANTHE, aby mohl trávit více času se svojí rodinou.

AMARANTHE na Sparkshopu

„Po dvou letech covidu strávených doma mě něco zasáhlo. Najednou se mi hrozně líbilo být doma se svojí rodinou a začal jsem snít o tom, že začnu dělat něco jiného, důležitějšího. Nechtěl jsem trávit další čas daleko od svých dětí. Taky jsem si postupně přestal užívat život na turné s AMARANTHE. Koncerty se pro mě staly spíše povinností a něčím, do čeho jsem se musel nutit. Už to nebylo jako na začátku, kdy jsem se hlavně bavil,“ napsal na své sociální sítě Henrik a slíbil, že až se jeho kreativita vrátí, vypustí do světa sólovou tvorbu jako "GG6".

Zbývající členové AMARANTHE na jeho odchod reagovali s pochopením a přáním všeho nejlepšího do budoucna. Letos v létě se na jejich vystoupení místo Henrika objeví dva speciální hosté, kteří zatím nebyli odtajněni. Plnohodnotnou náhradu zatím nemají.

Henrik se ke kapele přidal v roce 2013 jako nástupce Andyho Solvestroma a nahrál s ní čtyři studiová alba. Posledním počinem je singl „PvP“, který AMARANTHE zveřejnili loni v listopadu.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
15.08. ROCK CASTLE
03.10. VOYAGER
12.10. KISSIN'DYNAMITE
24.10. WITHIN TEMPTATION
25.10. ARCH ENEMY, IN FLAMES
26.10. POWERWOLF, HAMMERFALL, WIND ROSE
02.11. GUANO APES
14.11. BETH HART
23.11. SEPULTURA
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace