Nový Spark
venku od 1. března
Axl Rose věnoval Daveu Grohlovi kytaru jako poděkování za vypůjčení „trůnu“

Axl Rose věnoval Daveu Grohlovi kytaru jako poděkování za vypůjčení „trůnu“

Letos tomu bude už šest let, co na koncertě FOO FIGHTERS ve švédském Göteborgu spadnul frontman Dave Grohl z pódia a zlomil si nohu. Pak nějaký čas vystupoval na speciální židli nazvané trůn, jíž pak zapůjčil Axlu Roseovi. A tím celý příběh zdaleka nekončí.

Axl Rose měl v té době napilno se znovuobnovenými GUNS N’ROSES, mimo to doplnil sestavu legendárních AC/DC. Velká vytíženost s přípravami a organizováním tour si na něm očividně vybrala svou daň. Hned na prvním koncertě znovuobnovených Gánů uklouznul při písni „Mr. Brownstone“ a zlomil si jednu z kostí prstů nohy. Prst mu doktoři sešroubovali kovovými pláty. Díky FOO FIGHTERS už ale zpěvák moc dobře věděl co s tím, vypůjčil si Davovo majestátní křesílko,a tak se při koncertech mohl cítit zase jako král!

Rose se později svému kolegovi velkoryse odměnil. Dave Grohl prozradil, že od Axla jako poděkování dostal luxusní kytaru. „Tu kytaru vybíral Slash. Vybral Gibson ES 335 Dot z počátku 60. let, což je dodnes kurevsky nejhezčí kytara, na kterou jsem v životě hrál. Bylo to neuvěřitelně milé a laskavé gesto a moc si toho vážím,“ prozradil předák FOO FIGHTERS.

Rose přitom nebyl jediným hudebníkem, který vymožeností „trůnu“ využil. V roce 2019 si jej vypůjčil Matthew Ramsey z country sestavy OLD DOMINION. Ramsey tehdy uvedl: „Jsem si jistý, že když Dave tuto věc stvořil, nevěděl, že ji bude chtít každý vyzkoušet. Bylo mi ctí na ni usednout, a co je důležitější, mohli jsme díky tomu zůstat na tour. Naši fanoušci jsou opravdu vděční, hodně za to Daveovi dlužíme.“


FOO FIGHTERS už 5. února vydají nové, v pořadí desáté album „Medicine At Midnight“. Předobjednat si ho můžete už teď v eshopu Sparku.

Tracklist „Medicine At Midnight“

1 Making a Fire
2 Shame Shame
3 Cloudspotter
4 Waiting on a War
5 Medicine at Midnight
6 No Son of Mine
7 Holding Poison
8 Chasing Birds
9 Love Dies Young

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
24.03. APOCALYPTICA, EPICA
25.03. CANNIBAL CORPSE, DARK FUNERAL, INGESTED, STORMRULER
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace