Nový Spark
venku od 3. června
Benátská! s Impulsem: Podívejte se na festival z nadhledu a potkejte hvězdy

Benátská! s Impulsem: Podívejte se na festival z nadhledu a potkejte hvězdy

Návštěvníky festivalu Benátské! s Impulsem, který letos proběhne 28. až 31. července v Liberci v areálu Vesec, čeká bohatý doprovodný program. Atrakcím budou vévodit stometrová zipline a ruské kolo, z něhož bude krásný výhled na celý sportovní areál. V sobotu také proběhne autogramiáda herců ze seriálu ZOO a někteří fanoušci se budou moci osobně setkat s kapelami TEAM a OLYMPIC.

Už za pár týdnů se po dvouleté pauze zaviněné pandemií do veseckého areálu vrátí festival Benátská! s Impulsem. Kromě nabitého – tentokrát čistě česko-slovenského – hudebního programu bude jeho součástí již tradičně i řada doprovodných aktivit, letos si na své přijdou i milovníci adrenalinu. Kousek od hlavní stage bude postavena stometrová zipline, ani za jízdy tak návštěvníci nepřijdou o hudební zážitek.

„Další atrakcí, která bude vhodnější i pro celé rodiny, které na Benátskou jistě dorazí, bude ruské kolo. Z něho budou mít jako na dlani jak celý festivalový areál, tak i krásný výhled na Ještěd a okolní hřebeny Jizerských hor,“ říká ředitel Benátské! s Impulsem Pavel Mikez.

Stejně jako v předchozích ročnících bude připraveno celkem pět odpočinkových zón partnerů festivalu. Generální partner, společnost ČEZ, nabídne svou Energy zónu, osvěžit se návštěvníci budou moci v Coca-Cola a Hanácká zónách, bohatý doprovodný program potom bude připravený i v sekcích hokejových Bílých Tygrů a IQ Landie s jejím stánkem plným interaktivních exponátů.

Benátská! není jen o skvělém hudebním zážitku, ale i o dobrém a rozmanitém jídle a dobrém pití. „Součástí bude nejen festivalová pivnice, ale i vinárna. Tam budeme nabízet kvalitní vína od českých i zahraničních vinařů. Snažíme se dlouhodobě ukázat, že hudební festival nemusí znamenat nekultivovanost, ať se to týká gastronomie, tak i prostředí,“ doplňuje majitel festivalu a frontman skupiny DOCTOR P.P. Petr Pečený.

Ve hře je i setkání s legendami

Hudební program i tentokrát nabídne mix hudebních matadorů a mladých interpretů. I letošní ročník začne ve čtvrtek „Večírkem pro nedočkavé“. Letošní hudební nálož zažehne OLYMPIC a Petr Janda, který na festivalu oslaví jak své osmé kulatiny, tak 60 let OLYMPICU. Spolu s nimi na pódiu oslaví čtyřicátiny metalová legenda ARAKAIN, půjde tedy o nezapomenutelný zážitek.

Další oslava jubilea připadne na sobotní festivalový večer, kdy na Benátské! s Impulsem zahájí celoroční oslavy svých šedesátých narozenin tradiční hvězda festivalu – Paľo Habera se svou skupinou TEAM. Kapela zároveň letos slaví 40 let od svého založení.

Vybraní fanoušci navíc dostanou možnost se s kapelou Olympic a Paľem Haberou s celým Teamem setkat. O takzvaný „meet and greet“ budou moci fanoušci soutěžit na facebookovém profilu festivalu. „Bude to po několikaletém nuceném půstu doslova unikátní šance, protože například skupina TEAM v letošním roce vystoupí maximálně na třech koncertech, z nichž jeden bude na Benátské!,“ zdůrazňuje Mikez.

Kromě těchto legend samozřejmě na Benátskou! dorazí celá řada dalších skvělých interpretů – ať už to budou kapely CHINASKI, DIVOKEJ BILL, ŠKWOR, nebo DOCTOR P.P.. Na své si přijde i mladší generace, kdy vystoupí například vítězové Českého slavíka skupina MIRAI nebo písničkář Pokáč; v Hudebním stanu Rádia Impuls pak zahraje třeba Objev roku Českého slavíka 21 Michal Horák, kapela O5 A RADEČEK, rapper Lipo, Atmo Music a řada dalších.

Benátská! s Impulsem je označována za nejčistší český festival, který se navíc vyznačuje vynikající dostupností. Z hlavního města je možné na festival dojet za 45 minut, připraven je i dostatek parkovacích ploch a spojení s centrem Liberce zajišťuje hromadná doprava.

Více informací naleznete na www.benatska.cz

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
14.06. BRUJERIA, ABORTION, ATTACK OF RAGE
17.06. BIOHAZARD, DOWNSET
17.06. ALICE COOPER
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace