Nový Spark
venku od 1. července
Černá je barva štěstěny: „Back In Black“ slaví 40 let

Černá je barva štěstěny: „Back In Black“ slaví 40 let

Před čtyřiceti lety se zrodilo album „Back in Black“ od AC/DC. Deska černá jako uhel rozstřílela hitparády po celém světě napadrť a doputovala do polic více jak padesáti milionů fanoušků. Z toho počtu se točí hlava ještě teď. Jak k tomu došlo?

Proč právě toto album zacloumalo hudební scénou tak mocně a svými drápy dosáhlo do duší nejen ryze rockových fanoušků? O tom vypráví aktuální Spark v obsáhlém materiálu. Fenomén, jenž bude rezonovat stejnou silou i za další dekádu, jsme se snažili uchopit ze všech stran. Doplňuje jej i rozhovor s kanadským producentem Mikem Fraserem, který s kapelou pracuje v posledních třiceti letech od desky „The Razors Edge“ a jenž vám sílu a autenticitu AC/DC zprostředkuje jako přímý účastník, který do DNA skupiny mohl nahlédnout.


Další významný milník pochází z čerstvě odkomunizovaného československého státu, „Thrash The Trash“ od ARAKAIN slaví třicet let. Mnohými považováno za dosud nepřekonané album nejen ARAKAINU, ale veškeré domácí produkce. Na euforii přelomu desetileté vzpomínáme s kytaristou Jirkou Urbanem a tehdejším zpěvákem Alešem Brichtou.


Jako tenká stříbrná niť se vine posledními Sparky megaposterová edice přebalů od KING DIAMOND. V červencovém čísle najdete další ikonu – „Abigail“ z roku 1987. Ale navíc vypouštíme rozhovor s kytaristou Hankem Shermannem a samotným Kingem, se kterými řešíme re-edice MERCYFUL FATE a KING DIAMOND, které aktuálně vychází u vydavatelství Metal Blade. A co víc, jejich hodnocení šéfredaktora najdete v rubrice Asfalt and More!

Dalším zlatou žílou červencového čísla jsou rozhovory. Můžete se těšit na povídání s POWERWOLF, U.D.O., PRIMAL FEAR, VANDENBERG, ENSIFERUM, MUSHROOMHEAD, PARADISE LOST, KANSAS, SACRED REICH, VOODOO GODS nebo Mattem Harveym z EXHUMED/GRUESOME.

Velkou pozornost si zasluhuje již v úvodu zmiňovaný Mike Fraser, zvukový inženýr a producent největších rockových a metalových jmen jako SLIPKNOT, METALLICA, BLUE MURDER, Joe Satriani nebo právě australských elektrikářů.

Děkujeme moc za vaši podporu v akci Za Spark! Jak jsme slíbili, postavu Sparkmana doplňuje Sparkgirl a už je nyní k dostání na našem e-shopu.


Nenechte si vzít dobrou náladou absencí festivalové sezóny, Spark s vámi zůstane. Příjemné čtení přeje šéfredaktor Karel Balčirák.


Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
07.07. MASTERS OF ROCK 2022
13.07. KISS
22.07. PEARL JAM
25.07. GOJIRA, ALIEN WEAPONRY, EMPLOYED TO SERVE
28.07. SLIPKNOT
28.07. BENÁTSKÁ!
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH 2022
09.08. BRUTAL ASSAULT
14.08. LIMP BIZKIT
18.08. ROCK CASTLE 2022
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace