Nový Spark
venku od 1. července
Černá je barva štěstěny: „Back In Black“ slaví 40 let

Černá je barva štěstěny: „Back In Black“ slaví 40 let

Před čtyřiceti lety se zrodilo album „Back in Black“ od AC/DC. Deska černá jako uhel rozstřílela hitparády po celém světě napadrť a doputovala do polic více jak padesáti milionů fanoušků. Z toho počtu se točí hlava ještě teď. Jak k tomu došlo?

Proč právě toto album zacloumalo hudební scénou tak mocně a svými drápy dosáhlo do duší nejen ryze rockových fanoušků? O tom vypráví aktuální Spark v obsáhlém materiálu. Fenomén, jenž bude rezonovat stejnou silou i za další dekádu, jsme se snažili uchopit ze všech stran. Doplňuje jej i rozhovor s kanadským producentem Mikem Fraserem, který s kapelou pracuje v posledních třiceti letech od desky „The Razors Edge“ a jenž vám sílu a autenticitu AC/DC zprostředkuje jako přímý účastník, který do DNA skupiny mohl nahlédnout.


Další významný milník pochází z čerstvě odkomunizovaného československého státu, „Thrash The Trash“ od ARAKAIN slaví třicet let. Mnohými považováno za dosud nepřekonané album nejen ARAKAINU, ale veškeré domácí produkce. Na euforii přelomu desetileté vzpomínáme s kytaristou Jirkou Urbanem a tehdejším zpěvákem Alešem Brichtou.


Jako tenká stříbrná niť se vine posledními Sparky megaposterová edice přebalů od KING DIAMOND. V červencovém čísle najdete další ikonu – „Abigail“ z roku 1987. Ale navíc vypouštíme rozhovor s kytaristou Hankem Shermannem a samotným Kingem, se kterými řešíme re-edice MERCYFUL FATE a KING DIAMOND, které aktuálně vychází u vydavatelství Metal Blade. A co víc, jejich hodnocení šéfredaktora najdete v rubrice Asfalt and More!

Dalším zlatou žílou červencového čísla jsou rozhovory. Můžete se těšit na povídání s POWERWOLF, U.D.O., PRIMAL FEAR, VANDENBERG, ENSIFERUM, MUSHROOMHEAD, PARADISE LOST, KANSAS, SACRED REICH, VOODOO GODS nebo Mattem Harveym z EXHUMED/GRUESOME.

Velkou pozornost si zasluhuje již v úvodu zmiňovaný Mike Fraser, zvukový inženýr a producent největších rockových a metalových jmen jako SLIPKNOT, METALLICA, BLUE MURDER, Joe Satriani nebo právě australských elektrikářů.

Děkujeme moc za vaši podporu v akci Za Spark! Jak jsme slíbili, postavu Sparkmana doplňuje Sparkgirl a už je nyní k dostání na našem e-shopu.


Nenechte si vzít dobrou náladou absencí festivalové sezóny, Spark s vámi zůstane. Příjemné čtení přeje šéfredaktor Karel Balčirák.


Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace