Nový Spark
venku od 30. října
Chirurgie: TOP 10 alb na Silvestra

Chirurgie: TOP 10 alb na Silvestra

Silvestr je za dveřmi a mnozí z vás si již masírují játra na vrcholový alkoholický maraton. Jistě jste se naučili nějaký nový drink, vypočítali nejkratší trasu na záchod a shromáždili tolik pyrotechniky, že jste nyní na seznamu sledovaných osob. Ale co hudba? Je mi jasné, že parta intoxikovaných jedinců, kteří mají po ruce výbušniny, obvykle nedělá ty nejrozumnější rozhodnutí, avšak netřeba se bát - je zde Chirurgie, která vám ráda s playlistem pomůže. Dovolte mi tedy představit TOP 10 alb, které jsou vybírané podle toho jak vás nutí pít, odvázat se či tropit náhodné akty vandalismu. Tohle jsou písničky, které by nesměli chybět v pozadí událostí jako když ve stoji na hlavě exujete Myslivce či připevňujete petardy na veverky. Načerpejte tedy inspiraci z TOP 10 alb na silvestra, dle Chirurgie!

Ale nejprve 5 alb, které se do konečné desítky nedostaly:

  • ELECTRIC WIZARD - Dopethrone (2000) (pro všechny stoners)
  • KILLING JOKE - Killing Joke (2003) (pro ty, co potřebují katarzi)
  • GG ALLIN - Murder Junkies (1991) (pro punkery, kteří silvestra slaví pod mostem)
  • EYEHATEGOD - Take As Needed For Pain (1993) (pro ty, kteří zůstali na silvestra samy)
  • G.O.R.E. - Never Sober Level (2007) (pro tanečníky)

# 10 THE EXPLOITED - Beat The Bastards (1996)

Co v člověku rozproudí krev více než tato hardcorová rána anarcho-punkové nenávisti lízlé s thrash metalem! „Beat the Bastards“ od legendárních EXPLOITED zaručeně každého postaví na nohy a začne totální vřavu destrukce, kdy z vaší půjčené silvestrovské chatky uděláte kůlničku na dříví.

# 9 AGORAPHOBIC NOSEBLEED - Agorapocalypse (2009)

Tohle album vskutku pouštějte jen na vlastní nebezpečí, protože „Agorapocalypse“ dokáže lidské bytosti měnit v divokou zvěř. Sonicky je tohle album tak nestabilní, že je bezpečnější uschovat všechny vaše rachejtle v kotelně s olejem nasáklými hadry, zkratující zásuvkou a mým novým mixtapem. Samotný poslech je jako kdyby vám v žaludku praskla kapsle plná steroidů, PCP, krystalického metamfetaminu a koňského testosteronu. A něco slavit v takovémto stavu by určitě vedlo k orgiím, kterým by záviděl i Marquis de Sade. Neříkejte, že já vás nevaroval.

# 8 SKITSYSTEM - Enkel Resa Till Rännstenen (2001)

Taky nesnášíte jak po půlnoci už všichni vytuhnou, ale vy byste ještě pili dál? Jedna z nejvíce-prdel-nakopávajících crustových nahrávek „Enkel Resa Till Rännstenen“, vás zaručeně probudí rychleji, než hození do mrazivé řeky. Švédští dřevorubci SKITSYSTEM jedou na plný výkon... jedete vy?

# 7 MINISTRY - Sphinctour DVD (2002)

Toto je jediný případ ze seznamu, kde budete potřebovat video verzi tohoto živáku. Protože tenhle zvrhlý cirkus zhýralosti a chemického hédonismu jednoduše musíte vidět. Frontman Al Jourgensen je během koncertu v úplně jiné dimenzi a celá show je svým vizuálním ztvárněním jako jeden velký halucinogenní trip. Mandolíny, cylindry, Timothy Leary, všechno to tam je. Dohnat hudebníky v jejich úrovni intoxikace budu pro vás pořádným oříškem. A navíc je to skvělá podívaná na MINISTRY v jejich vrcholné hudební a drogové formě.

# 6 MALIGNANT TUMOUR - In Full Swing (2008)

Nevím co vás k dalšímu pivu nakopne přesvědčivěji než ostravská stálice MALIGNANT TUMOUR. Pokud jste v náladě na MOTÖRHEAD s crustovou energií DRILLER KILLER, tak není lepší volby. Tohle roztančí i toho nejvíce na-plech zlitého jedince. Udělejte si proto z letošního silvestra totální „hellbooze agmageddon“!

# 5 MUNICIPAL WASTE - The Art Of Partying (2007)

Jednoduše MUNICIPAL WASTE na seznam o chlastání, kalení a následném upadání do komatu prostě patří.

# 4 DISCHARGE - Hear Nothing, See Nothing, Say Nothing (1982)

A teď trochu klasiky. Kdo by neznal DISCHARGE? Všichni již víte, že tohle album je lepší než kyslík a zaslouží si být na každém playlistu k jakékoliv příležitosti. Z osobní zkušenosti vím, že řvaní refrénu k „Drunk With Power“ s kamarády toho moc v životě nepředčí. Taktéž skvělý soundtrack k provádění různých anarcho-vandalských guerilla sabotáží s pomocí rachejtlí.

# 3 DISFEAR - Live The Storm (2008)

Mnozí si z vás možná všimli jisté tendence - Chirurg nejspíše rád pije u d-beatů. A to byste se milí zlatí nemýlili. „Live The Storm“ je nadmíru zábavné crust album, které nasadí vřelý metalový úsměv i tomu největšímu mrzoutovy. Nakažlivé skandující refrény, d-beaty zahrané tak precizně, že by slzu utrousili i samotní DISCHARGE a taková hudební dravost, že mi to pivo mizí před očima. Absolutně královská zábava!

# 2 GENOCIDE SUPERSTARS - Superstar Destroyer (2003)

Nedopouštím se žádné hyperboly, když prohlásím, že „Superstar Destroyer“ je jedna z nejlepších věcí, kterou můžete za svůj pobyt na této planetě slyšet. Představte si ten nejhrubější a nejvíce našlapaný crust punk/rock 'n' roll/speed metal hybrid, který složila banda buranských motorkářů v kožených džískách, se songy o rvačkách, životu mimo zákon a obecné nenávisti k nespecifikovaným věcem; takhle nějak zní švédští GENOCIDE SUPERSTARS. Skandované refrény, chytlavé riffy, zkrátka party metal, který je hrubý jak brusný papír. Tohle je deska, po které vám narostou chlupy na hrudi.

# 1 HANK WILLIAMS III - Damn Right, Rebel Proud (2008)

A víte, co vás zpije pod stůl nejdříve? No přeci nefalšované country album! HANK III a jeho značně metalově pojaté alt country je modlou všech alkoholiků, vyvrženců, feťáků a sebevrahů. Tohle není žádná táborová brnkačka, tady se zpívá o satanovy a brokovnicích! Věřte mi, že nic vás nenutí do ruky vzít hezky vrchovatou skleničku whisky než „P.F.F.“, při které by si i vesele přiťuknul Ian MacKaye. Tohle je hudba speciálně dělaná pro alkoholový výplach; využijte ji moudře!

Takže doufám, že pár z vás v tomhle našlo inspiraci a že vaše novoroční zážitky budou doprovázeny veselým soudtrackem. Jinak přeji všem hezké a bezpečné strávení silvestra a Chirurgie se na vás bude těšit v roce 2016!

Nový Spark
venku od 30. října
Kalendář akcí
28.11. LIVESTREAM U.D.O.
18.12. LIVESTREAM TRANS SIBERIAN ORCHESTRA
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
21.09. FROG LEAP
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
A co FAKKER!?