Nový Spark
venku od 1. července
COCOTTE MINUTE na utajeném koncertě natočili nové album

COCOTTE MINUTE na utajeném koncertě natočili nové album

Pouze pro pár desítek svých fanoušků odehráli Cocotte Minute o víkendu v areálu pivovaru Berounský medvěd koncert, na kterém představili kompletní náplň jejich přelomového a v historii českého hudebního průmyslu vůbec prvního videoalba!

"Příprava tohohle koncertu - jeho koncept, scéna, light design a samozřejmě nové songy - nám zabrala dva roky. Jen stavbě scény a zkouškám jsme se věnovali tři dny a na realizaci celého projektu se podílelo na padesát lidí. A tyhle dva roky jsme dali včera všanc, protože na záznam jsme měli jen jeden pokus. Naštěstí ale všechno klaplo, záznam je a my tak už s jistotou teď můžeme prohlásit, že video deska v polovině října bude," potvrzuje vydání Rituál, kmen a srdce a kmen! Zeller, který vzápětí dodává: "I díky tom, že jsme tuhle desku natočili live, to bude nejsyrovější nahrávka v naší historii."

Na koncert, na který Cocotte Minute přijeli stylově ve starém hasicím autě doprovázeném mohutnými plameny, byli pozváni pouze příznivci kapely, kteří si účast pojistili zasláním finančního příspěvku v rámci kampaně na crownfoundingovém serveru Hit Hit. Tam kapela poptávala na realizaci projektu dvě stě tisíc, její příznivci jí ale zaslali více než čtvrt miliónu!

"Ani chvíli jsem neváhal a poslal jim tisícovku. Stejně tak moje žena, se kterou máme Cocotty natolik rádi, že jsme si je nechali zahrát i na svatbě jako novomanželskou píseň," vysvětluje svůj důvod příspěvku jeden z návštěvníku koncertu. "Na dnešní den jsme se strašně těšily, je to jedinečná příležitost se klukům přiblížit, poznat je trochu blíž. A dnešní večer nás opravdu dostal. Energií, která z kapely šla, skvělou atmosférou, místem a tím, že hráli jen pro nás. To moc fanoušků jiných kapel říct nemůže, takže velké díky Cocottům," líčí své nadšení další dvě dívky, které si nenechaly tenhle unikátní zrod videoalba Cocotte Minute ujít.

A ti kteří u něj chyběli, se mohou těšit na podzim, kdy skupina s novým albem vyrazí na turné.

Více na www.cocotteminute.org

foto: Jan Nožička

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
09.10. PRIMAL FEAR
10.10. PRIMAL FEAR
11.10. FROG LEAP
17.10. TWILIGHT FORCE
17.10. AXEL RUDI PELL
25.10. AXEL RUDI PELL
27.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
02.11. FAUN
13.11. OZZY OSBOURNE, JUDAS PRIEST
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
A co FAKKER!?