Nový Spark
venku od 2. května
DEMONS & WIZARDS končí. Parťák Jona Schaffera odešel z kapely

DEMONS & WIZARDS končí. Parťák Jona Schaffera odešel z kapely

Zpěvák BLIND GUARDIAN Hansi Kürsch opouští svůj dlouhodobý vedlejší projekt DEMONS & WIZARDS. Důvodem je podle všeho účast jeho spoluhráče Jona Schaffera na násilném protestu v budově amerického Kapitolu začátkem ledna.

Kürsch vydal 1. února následující prohlášení: „V pondělí jsem Jonovi a labelu Century Media oznámil, že s okamžitou platností opouštím projekt DEMONS & WIZARDS. Moje spolupráce s Jonem v DEMONS & WIZARDS končí.“ Hansi oznámil svůj odchod dva týdny poté, co byl Schaffer zatčen za účast na protestech v americkém hlavním městě. 52letý kytarista **ICED EARTH **čelí šesti federálním trestním obviněním poté, co byl obviněn z útoku na policisty pepřovým sprejem.

Zatímco Schaffer se ke své účasti na nepokojích zatím veřejně nevyjádřil, jeho spoluhráči z ICED EARTH vydali na Instagramu a Facebooku prohlášení. „Absolutně neschvalujeme ani nepodporujeme nepokoje nebo násilné činy, kterých se výtržníci dopustili 6. ledna v budově amerického Kapitolu. Doufáme, že všichni, kteří se toho zúčastnili, budou postaveni před soud a budou se zodpovídat za své činy.“ Dva dny po incidentu se v podobném duchu vyjádřili i členové Kürschových BLIND GUARDIAN.

Label Century Media v lednu odstranil profily ICED EARTH i DEMONS & WIZARDS ze své stránky.

DEMONS & WIZARDS vloni u Century Media Records vydali třetí studiovku „III“. Šlo o první nahrávku po patnácti letech.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
02.11. GUANO APES
14.11. BETH HART
23.11. SEPULTURA
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace