Nový Spark
venku od 30. října
DIMMU BORGIR: Ať je bolest tvým pravým lékem

DIMMU BORGIR: Ať je bolest tvým pravým lékem

Osm let pro fanoušky znamená dlouhou dobu. Avšak v životě kapely můžeš osm let znamenat čas, který její členové potřebovali věnovat sami sobě. Nabrat nový dech a novou sílu. DIMMU BORGIR povstávají na titulce květnového Sparku.

„Deskou ‚Eonian‘ vlastně skládáme hold historii DIMMU BORGIR a v podstatě celé historii black metalu,“ začíná povídání o „Eonian“ rozvážně frontamn Shagrath. Po něm přebírá štafetu kytarista Silenoz a detailně popisuje filozofickou koncepci pojetí času, kterou se DIMMU na „Eonian“ zaobírají. Čas neexistuje, ale lidé mají tendenci se k němu stále upírat, vysvětluje. Titulní článek je vskutku přemýšlivé čtení.


Mají talent, mají energii, mají kreativitu a hrají výbornou hudbu – proč se z nich ještě nestali megahvězdy? Urazili snad metalové bohy? Složitou otázku o statusu Italů LACUNA COIL si pokládá Robert Čapek v Galerii Titánů.

AMORPHIS nahráli album měsíce. „Queen Of Time“ je posunuje na pomyslný umělecký vrchol, a kromě recenzí si s nimi David Havlena pokecal přímo v Helsinkách. A odchytil i zvukového čaroděje Jense Bogrena, který tvoří klíčovou složku úspěchu AMORPHIS.

Hudba spojuje lidstvo snad jako nic jiného světě. Kytarový hrdina Alex Skolnick složil poctu světové muzice a jejímu poselství humanity v unikátním projektu PLANETARY COALITION. Pod taktovkou jeho kytary dalo dohromady 26 muzikantů z pěti kontinentů album, ke kterému se lze znovu a znovu vracet. Čtyři strany o Alexovi, jak jej možná neznáte.

S dalších rozhovorů nabízíme PRIMORDIAL, kteří se kvalifikovali i na plakát. Dále pak AT THE GATES, kteří po reunionu v roce 2007 nabírají konečně hybnost. Tvůrce metalových hymen MANOWAR, Ross The Boss, je postavou dalšího rozhovoru. A samozřejmě jsme nezapomněli ani na OVERKILL, LORDI či domácí SILENT STREM OF GODLESS ELEGY, jejichž novinka „Smutnice“ se dostala v bodování pěkně vysoko.

Zakk Wylde poslal Deep Look Inside na pána, stejně jako Ivan Mládek, který exkluzivním rozhovorem doplňuje podrobný popis událostí 2. dubna v O2 aréně. Své dojmy z METALLIKY sděluje sám šéfredaktor.Nový Spark
venku od 30. října
Kalendář akcí
13.11. JINJER, THE AGONIST
14.11. INGESTED, WITHIN DESTRUCTION, SIGNS OF THE SWARM, DISTANT
14.11. Sacred Reich
15.11. Mayhem, Gaahls Wyrd, Gost
17.11. Amon Amarth
18.11. LIONHEART, DEEZ NUTS, KUBLAI KHAN, OBEY THE BRAVE, FALLBRAWL
19.11. Weshley Arms, Glorious Sons
19.11. IMPERICON NEVER SAY DIE! TOUR
20.11. BLACK STAR RIDERS, DIAMOND HEAD
20.11. QUEENSRŸCHE, FIREWIND, DARK SKY CHOIR
A co FAKKER!?