Nový Spark
venku od 2. května
Dubnový Spark uvádí: „Hudbu tvořím hlavně pro sebe,“ říká Blasphemer z VLTIMAS.

Dubnový Spark uvádí: „Hudbu tvořím hlavně pro sebe,“ říká Blasphemer z VLTIMAS.

Brutální sekerníci VLTIMAS vypustili do světa svoji druhou desku „Epic“. V čele kapely stojí Rune „Blasphemer“ Eriksen, jenž byl dlouhá léta součástí zásadní temné formace MAYHEM. Společně s ošlehaným Davidem Vincentem (ex-MORBID ANGEL) a mistrem zběsilých paliček Floem Mounierem (CRYPTOPSY) založil v roce 2015 VLTIMAS a hned jejich debutové album „Something Wicked Marches In“ mělo drtivý dopad na metalovou scénu. Jak těžké bylo navázat na tak úspěšný debut? V novém čísle tištěného Sparku vás samotný Blasphemer seznámí s pozadím vzniku hvězdné kapely i nového alba.

VLTIMAS na Sparkshopu

Cítila kapela při tvorbě alba „Epic“ tlak na to, aby bylo stejně dobré jako debut? „Budu mluvit jenom za sebe – mě tyhle věci nemohly vůbec rozhodit. Já skládám hudbu prioritně pro sebe a ne pro někoho jiného. A kdo by si sám napsal nějaké sračky? Drtivá většina hudebníků skládá hlavně pro sebe. Je to jako u malířů, kteří taky nemalují něco, co se jim nelíbí. Do celé tvorby vkládáš své vlastní emoce. Ty nejdou ničím nahradit. Svým uměním se prezentuješ. Tvé vlastní dílo je obrazem tvé osobnosti. Nikdy jsem si tedy nepřipouštěl, co říkali ostatní lidi. Prvořadé je, že já sám musím být se svojí hudbou spokojený. Jenom já sám dobře vím, co chci. Nikdo jiný. Co se týče novinky, je na ní zachycena spousta kreativity a hráčské dokonalosti. Deska je hodně barvitá a nebojím se říct žánrově široká. Najdeš tam prvky thrash metalu, blacku, death metalu, ale i heavy metalu. Prostě vše, co máme v krvi,“ říká v rozhovoru pro Spark frontman Blasphemer.

Celý rozhovor si můžete přečíst v dubnovém čísle Sparku. Koupíte ho v každé lepší trafice nebo na Sparkshopu!


Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace