Nový Spark
venku od 2. května
FIVE FINGER DEATH PUNCH – Story made in USA

FIVE FINGER DEATH PUNCH – Story made in USA

Má to být jedna z hudebních událostí roku. Nové album FIVE FINGER DEATH PUNCH vyjde až v květnu, ale Spark s mírným předstihem zkoumá tento americký hudební fenomén. Jejich příběh je psaný silnou vizí jednoho Maďara, chlastem a americkým kapitalismem.


Zrazovali ho, smáli se mu, nevěřili mu. Zoltan Bathory z malého města Szentendre nedaleko slovenských hranic ale měl svůj sen odejít do Ameriky a založit úspěšnou kapelu. „Samozřejmě že se mi lidi smáli, ale co na tom. Já jsem věděl své, naprosto jsem tomu věřil,“ popsal Zoltan svou nezlomnou víru v sebe sama. Jakožto hlavní motor 5FDP má s kapelou jasné záměry a jde si nekompromisně za svým. Naproti cílevědomému Bathorymu stojí nevyzpytatelný démon v podobě zpěváka Ivana Moodyho. Jeho alkoholové excesy často přinášely kapele ne úplně chtěnou publicitu, ale když se mu podaří vnitřního ďábla zkrotit, žene svým zpěvem kapelu do nebes. Příběh, jak z amerického filmu čtěte na šesti stranách dubnového čísla.

Spark je však daleko, daleko více. Galerie Titánů přináší průlet historií NIGHTWISH a jak náhoda způsobila, že z původně mladého vědce Tuomase Holopainena vyrostla jedna z vůdčích osobností evropského metalu. Elitní kapela pardálů, THE DEAD DAISIES, to rozhodně nehodlá zabalit a řítí se s novou porcí velekvalitního materiálu. Z dalších rozhovorů je třeba jmenovat KAMELOT, ARKONU, AYREON či nový projekt výše zmíněného Holopainena, AURI, kde si plní své nemetalové hudební sny.

V sekci Deep Look Inside jsme se podívali na mozek MASTER’S HAMMER, Františka Štorma, jednoho nejvíce fascinujících lidí tuzemské scény. Dalším příběhem silné osobnosti jsou Rockoví mohykáni se Sully Ernou. A v neposlední řadě se v Holocaust Nightmare bavíme s mega nadějí thrashe, POWER TRIP, a klasiky NAPALM DEATH. A jsme dost zvědaví, co řeknete na Saskii Thode a její metalovou jógu.

Příjemné čtení na prahu jara přeje šéfredaktor Karel Balčirák.Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace