Nový Spark
venku od 1. února
Geoff Tate rozsvítí svou show Karlovy Vary

Geoff Tate rozsvítí svou show Karlovy Vary

V roce 30. výročí vydání jednoho z nejzásadnějších alb rockové historie „Operation: Mindcrime“ (1988) se zpěvák Geoff Tate soustředí na koncertní turné věnované primárně právě tomuto dílu. Turné Geoff Tate's 30th anniversary of Operation: Mindcrime zahrnuje USA, Velkou Británii a zcela mimořádně i vybrané země kontinentální Evropy.


Speciálním hostem show je kapela TILL DEATH DO US PART se zpěvačkou Emily Tate (dcerou Geoffa), která vystupuje v hlavní show v roli Sister Mary. Na turné jako přídavky Tate obvykle uvádí songy z alba "Empire" (1990) jako „Silent Lucidity“, „Jet City Woman“, „Empire a Best I Can“.


Geoff Tate (narozen jako Jeffrey Wayne Tate, 14. ledna 1959 v německém Stuttgartu) je americký zpěvák a hudebník. Světovou slávu a uznání získal s progresivní metalovou kapelou QUEENSRŸCHE (vznik 1982), která zaznamenala mimořádný úspěch s koncepčním albem „Operation: Mindcrime“ (1988). Po názorové roztržce s ostatními členy kapely Tate zformoval (2014) svou vlastní kapelu OPERATION: MINDCRIME, pojmenovanou po ikonickém albu QUEENSRŸCHE.

Tate je čtrnáctý na seznamu 100 největších metalových vokalistů všech dob (Hit Parader) a druhý na seznamu Top 5 hardrockových zpěváků 80. let. V roce 2012 získal cenu Vegas Rocks! časopisu Music jako "Hlas v progresivním metalu". V roce 2015 se umístil na deváté příčce seznamu deseti nejlepších metalových zpěváků (OC Weekly).

Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace