Nový Spark
venku od 3. června
Hard Rock… Halejuja!

Hard Rock… Halejuja!

Na duben letošního roku bylo určeno datum vydání nového alba DEEP PURPLE. V tuto dobu ale planeta zápolila s poněkud odlišným tvrdým balvanem. Sice s ním zápolí dodnes, nové album britských matadorů nemůže ani corona zastavit.

Jak říká baskytarista kapely Roger Glover v obsáhlém titulním rozhovoru: „Hudba je cosi tajuplného, neboť je to jediná neviditelná forma umění. Máš ji v okamžiku a v další vteřině je pryč. Cosi k tobě přichází a odchází, ale svým způsobem zůstává s tebou napořád. Je to kouzlo.“ A tak není důvod déle čekat a otálet. Jako příjemný bonus je pro všechny milovníky DEEP PURPLE nachystán i megaposter k padesáti letům alba „In Rock“ včetně vzpomínání v rubrice Klenoty albových archivů.


Žhnoucí slunce, rychlá jízda na prkně, asfalt, moře a tvrdá muzika. Spojte všechny ingredience do jedné a vyjde vám unikátní brusný kotouč SUICIDAL TENDENCIES. Jeho tmelem je už čtyřicet let muž s šátkem a bezedným odhodláním Mike Muir. Svoji kapelu vyvezl z rodného dvorku do celého světa a ovlivnil jí desítky známých a uznávaných souborů na HC/metalové scéně. Příběh života skupiny je též trochu jako smirkový papír. Místy drhne, jindy piliny jen lítají. Jisté je, že pionýři svého stylu přežili dobré i zlé a do důchodu se zatím nechystají. Tak hopla na prkno a projeďme se s nimi v Galerii Titánů!


Retro rock zažívá v posledních letech velkou obrodu a švédsko-američtí BLUES PILLS jsou na samém vrcholu této vlny. Se zpěvačkou Elin Larsson rozebíráme kouzlo analogového zvuku, vnitřní démony, sílu žen a taky samozřejmě aktuální desku „Holy Moly!“.

Jako úvod rozhovorové smršti přinášíme vysoce zajímavý a nezvyklý pohled do zákulisí jednoho z největších rockových a metalových prodejců oblečení a merche, Metalshopu. S jeho šéfem Romanem Wytrzensem si povídáme s poditulem „Z krytu na špičku“. Další pánové a dámy na rozhovorové holení jsou například THUNDERMOTHER, AXXIS, DARK SARAH, EMMURE, WARKINGS, SEPTICFLESH, INCANTATION, či ORANSSI PAZUZU. V rubrice psaných story pak najdete povídání o KATATONIA.

Druhým dílem pokračuje seriál rozhovoru s producentským mágem z Vancouveru, Mikem Fraserem. Tentokráte zabrušujeme do jeho práce s Joe Satrianim, BLUE MURDER, COVERDALE-PAGE a SLIPKNOT. V Old School Memories končíme čtvrtým dílem s DISMEMBER a v Kulturní špionáži pokračujeme rozhovorem s africkou kapelou WARFIELD z maličkého ostrova Réunion. Přinášíme vám i dvě živé akce, koncert HARLEJ v Holýšově a mini Obscene Extreme verzi z trutnovského Bojiště. Inu, živé hraní jen tak do trávy nezašlapete.

Dobijte si baterky, ideálně ve společnosti vaší oblíbené muziky. Hezké léto přeje všem čtenářům šéfredaktor Karel Balčirák.

P. S. Jako ověřené prodejce doporučujeme nakupovat v těchto obchodech s hudebními nosiči: https://www.sparkrock.cz/obchod/doporuceni_prodejci/


Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
11.07. MASTERS OF ROCK
15.07. LIVING COLOUR, NANDAY
17.07. GEVURAH, VORTEX OF END
17.07. VOIVOD, ACID FORCE
21.07. AC/DC
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. KORN, SPIRITBOX
29.07. SCORPIONS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace