Nový Spark
venku od 2. srpna
Hudební svět si v čele s MEGADETH, STONE SOUR či RED HOT CHILI PEPPERS připomíná Chrise Cornella

Hudební svět si v čele s MEGADETH, STONE SOUR či RED HOT CHILI PEPPERS připomíná Chrise Cornella

Chris Cornell byl ve středu v noci nalezen oběšený v hotelovém pokoji v Detroitu. Hudební svět si od čtvrtka legendárního zpěváka připomíná. Skupiny jako MEGADETH, STONE SOUR, RED HOT CHILI PEPPERS a mnohé další zahrály živě předělávky jeho hitů.


Když se smutná zpráva rozšířila po internetu, přinesla s sebou reakce ostatních hudebníků, kteří frontmanovi kapel SOUNDGARDEN, AUDIOSLAVE a TEMPLE OF THE DOG vzdávají čest a vyjadřují podporu jeho rodině.


Smutek vyjádřili také jeho bývalí spoluhráči z AUDIOSLAVE bubeník Brad Wilk a kytarista Tom Morello. Druhý jmenovaný mu dokonce během čtvrtečního večera stihl napsat i báseň . LINKIN PARK věnovali zesnulému zpěvákovi svoje vystoupení v televizním pořadu Jimmy Kimmel Live!. Frontman Chester Bennington byl Cornellův blízký přítel, v roce 2008 si spolu v rámci turné LINKIN PARK střihli duet předělávky „Hunger Strike“ od TEMPLE OF THE DOG.


Na čtvrtečním koncertu v Tokiu zahráli MEGADETH na počest Cornella předělávku „Outshined“ od SOUNDGARDEN. Stejnou píseň během svého čtvrtečního koncertu v Columbusu zahráli i STONE SOUR. Při čtvrtečním koncertu RED HOT CHILI PEPPERS v Indianapolis zase předělal Cornellovu píseň „Seasons“ kytarista Josh Klinghoffer. Na svém čtvrtečním koncertu zahrál cover „Black Hole Sun“ také zpěvák Scott Stapp z CREED.


V pátek začal v Columbusu festival Rock on the Range, kde měli SOUNDGARDEN první den vystupovat jako headliner. Místo jejich setu ukončil v pátek první den festivalu, který sužovalo špatné počasí, vzpomínkový set, při kterém vystoupili zpěvák Corey Taylor a kytarista Christian Martucci ze STONE SOUR, kteří zahráli cover „Wish You Were Here“ od PINK FLOYD a následně cover „Hunger Strike“ od TEMPLE OF THE DOG. Po jejich vystoupení se dále promítaly Cornellovi fotky a videa při poslechu reprodukované hudby. V první den festivalu zahrnuly Cornellovi písně do svých setů i skupiny BUSH a LIVE. Festival trvá celý víkend, takže je dost možné, že podobných gest ještě přibude.

Nový Spark
venku od 2. srpna
Kalendář akcí
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace