Nový Spark
venku od 1. prosince
Hudební svět si v čele s MEGADETH, STONE SOUR či RED HOT CHILI PEPPERS připomíná Chrise Cornella

Hudební svět si v čele s MEGADETH, STONE SOUR či RED HOT CHILI PEPPERS připomíná Chrise Cornella

Chris Cornell byl ve středu v noci nalezen oběšený v hotelovém pokoji v Detroitu. Hudební svět si od čtvrtka legendárního zpěváka připomíná. Skupiny jako MEGADETH, STONE SOUR, RED HOT CHILI PEPPERS a mnohé další zahrály živě předělávky jeho hitů.


Když se smutná zpráva rozšířila po internetu, přinesla s sebou reakce ostatních hudebníků, kteří frontmanovi kapel SOUNDGARDEN, AUDIOSLAVE a TEMPLE OF THE DOG vzdávají čest a vyjadřují podporu jeho rodině.


Smutek vyjádřili také jeho bývalí spoluhráči z AUDIOSLAVE bubeník Brad Wilk a kytarista Tom Morello. Druhý jmenovaný mu dokonce během čtvrtečního večera stihl napsat i báseň . LINKIN PARK věnovali zesnulému zpěvákovi svoje vystoupení v televizním pořadu Jimmy Kimmel Live!. Frontman Chester Bennington byl Cornellův blízký přítel, v roce 2008 si spolu v rámci turné LINKIN PARK střihli duet předělávky „Hunger Strike“ od TEMPLE OF THE DOG.


Na čtvrtečním koncertu v Tokiu zahráli MEGADETH na počest Cornella předělávku „Outshined“ od SOUNDGARDEN. Stejnou píseň během svého čtvrtečního koncertu v Columbusu zahráli i STONE SOUR. Při čtvrtečním koncertu RED HOT CHILI PEPPERS v Indianapolis zase předělal Cornellovu píseň „Seasons“ kytarista Josh Klinghoffer. Na svém čtvrtečním koncertu zahrál cover „Black Hole Sun“ také zpěvák Scott Stapp z CREED.


V pátek začal v Columbusu festival Rock on the Range, kde měli SOUNDGARDEN první den vystupovat jako headliner. Místo jejich setu ukončil v pátek první den festivalu, který sužovalo špatné počasí, vzpomínkový set, při kterém vystoupili zpěvák Corey Taylor a kytarista Christian Martucci ze STONE SOUR, kteří zahráli cover „Wish You Were Here“ od PINK FLOYD a následně cover „Hunger Strike“ od TEMPLE OF THE DOG. Po jejich vystoupení se dále promítaly Cornellovi fotky a videa při poslechu reprodukované hudby. V první den festivalu zahrnuly Cornellovi písně do svých setů i skupiny BUSH a LIVE. Festival trvá celý víkend, takže je dost možné, že podobných gest ještě přibude.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace