Nový Spark
venku od 1. prosince
Kola a rock! Spark partnerem cyklistického závodu v Hukvaldech

Kola a rock! Spark partnerem cyklistického závodu v Hukvaldech

V kouzelném podhůří moravskoslezských Beskyd, v kraji hudebního skladatele Leoše Janáčka, se bude v předposledním srpnovém víkendu konat již 3. ročník dvoudenního extrémně sportovního a hudebně našlapaného Rock Bike Festu 2019.

Jako každý rok je připravena trasa tradičního Extreme MTB závodu. Jeden okruh, který je dlouhý zhruba 20 kilometrů, povede převážně přírodními traily, turistickými stezkami a lesními cestami v krásném prostředí Palkovických hůrek, přes jejich nejvyšší vrchol Kubánkov (660 m n. m.). Pojede se na dvě kola, s tím, že do celkového umístění se budou započítávat jezdci, kteří absolvují alespoň jeden okruh.


Novinkou pro letošní rok je zpřístupnění závodů i méně zdatným cyklistům, proto byla vytvořena další pohodová trasa pro ty, kteří dojedou hlavně na rockový festival, ale přeci jen mají závodního ducha a budou se chtít porovnat s ostatními hobby jezdci. Tento závod vzniká pod záštitou rockového magazínu SPARK a nese název Spark MTB Race. Povede méně náročnou tratí o délce 10-15 km krásnou okolní přírodou.


Je pamatováno i na děti. Ty budou mít jednak možnost závodit v několika kategoriích (od nejmenších na odrážedlech přes minikola až po juniory), navíc bude letošní ročník ještě zábavnější díky nově vybudovanému pumptracku. Mimo závody bude pro děti přichystán doprovodný program. Součástí akce bude jako každoročně také BMX exhibice.


Podobně našlapaný bude i dvoudenní hudební program, zastoupený českými prvoligovými kapelami jako jsou pražští COCOTTE MINUTE, jihomoravští DARK GAMBALLE a ostravští MALIGNANT TUMÖUR, kterým budou zdárně sekundovat další kapely jako JEGR, IDIO & IDIO, TERALODON, ENNOIA, FARÁŘOVI NETOPÝŘI, ATTACK.CO a domácí MARKÉTA A JEJÍ MUFLONI.

Samozřejmostí je skvěle vychlazené pivo, výborné jídlo a kopa zábavy.

A pokud by tohle všechno bylo málo, Hukvaldy toho nabídnou ještě mnohem více. Kromě překrásné přírody se pyšní třetí největší zříceninou středověkého hradu v České republice obklopenou rozsáhlou oborou, která rozhodně stojí za procházku a jsou také rodištěm hudebního skladatele Leoše Janáčka, jehož duch je zde přítomen na každém kroku.

Od pátku 16. 8. bude na označených pozemcích možnost bezplatného kempování. Více informací o akci a předprodeji vstupenek naleznete na stránkách www.rockbikefest.cz

Foto: Adam Mojžíšek

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
29.11. CRIMSON MARATHON
30.11. MYSTHIRMING, DARVAZA, HELLERUIN, WRANG
01.12. SKINDRED
01.12. HARLEJ
02.12. THE SUBWAYS
02.12. WINTER MASTERS OF ROCK
02.12. HARLEJ
03.12. A.A. WILLIAMS, KALANDRA, LYS MORKE
04.12. HARLEJ
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace