Nový Spark
venku od 3. června
Květnový Spark s IRON MAIDEN vychází s cejchem numera 666

Květnový Spark s IRON MAIDEN vychází s cejchem numera 666

V březnu uplynulo kulatých čtyřicet let od vydání jednoho z nejzásadnějších alb metalové historie, a tak už na začátku roku jsme měli jasno v tom, že jednu z letošních obálek Sparku zasvětíme právě jemu. IRON MAIDEN na jaře 1982 s „The Number of the Beast“ definovali heavy metal, vyhoupli se na špici britského albového žebříčku a otevřeli kovovému žánru dveře do mainstreamu. V obsáhlém titulním materiálu se proto věnujeme příběhu nahrávky, bez níž by heavy metal nevypadal tak, jak jej známe dnes. IRON MAIDEN v čele s tehdy debutujícím zpěvákem Brucem Dickinsonem nastoupili nekonečnou cestu do metalového nebe, která za zvuku oslavných fanfár mnohamilionové armády už několika generací fanoušků trvá dodnes.

Slova o zástupech fanoušků a nesmazatelném zápisu do hudební historie lze nepochybně vztáhnout i na RED HOT CHILI PEPPERS, kteří v sestavě přivítali ztraceného bratra, kytaristu Johna Fruscianteho, a společnou unikátní chemii otiskli do dalšího silného alba „Unlimited Love“. Příležitost k tomu zasvětit jim Galerii titánů! V dalších pravidelných rubrikách se můžete těšit na Rockového mohykána, loni zesnulého objevitele METALLIKY, Jona Zazulu, Divu Satanicu z NERVOSY, kterou jsme pro Deep Look Inside měli možnost vyzpovídat konečně zase i v koncertním prostředí přímo v Praze, anebo českého Roberta Planta Dana Horynu, kterému jsme v Ušním průplachu samozřejmě museli pustit i ty Zeppelíny.

Melodysiláci si přijdou na své nejen na žánrové dvoustraně, jistě ocení i dvoustránkové rozhovory se SYMPHONITY, Axelem Rudim Pellem nebo Ronniem Atkinsem. Krom toho však jaro nabídlo příležitost propojit se s metalově geograficky stále exotickými končinami. Ať už jde o Indii, odkud do světa vyletěla kometa jménem BLOODYWOOD, Bulharsko, ze kterého se na západ po čtvrt století existence ambiciózně probíjejí ODD CREW, či Bělorusko, kde před stejnou dobou vznikli folkmetaloví ZNICH, aktuálně vzhledem k politické situaci v zemi vysídlení stejně jako řada jejich krajanů do zahraničního exilu.

Navážeme na povídání o producentských záležitostech s Kurtem Ballou, stejně jako se ponoříme do další historické etapy německých TANKARD, jejichž Old School Memories jsou součástí sekce Holocaust Nightmare. V té se dál můžete těšit na švédské postmetalové titány CULT OF LUNA, deathaře LIK i jejich krajana, veleproduktivního žánrového dělníka Roggu Johanssona.

Spark můžete pořídit i na Sparkshopu


Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
13.06. BRUJERIA
13.06. CZECH DEATH FEST
13.06. FIT FOR A KING, SHADOW OF INTENT
14.06. BRUJERIA, ABORTION, ATTACK OF RAGE
17.06. BIOHAZARD, DOWNSET
17.06. ALICE COOPER
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace