Nový Spark
venku od 1. června
LIVE: AC/DC - Hells bells Axl jel!

LIVE: AC/DC - Hells bells Axl jel!

22. 5. 2016 – Praha, letiště Letňany
Přijeli do Prahy AC/DC nebo nepřijeli? Rozhodně přijelo přes třicet kamiónů, z toho sedmnáct jich vezlo monstrózní scénu v podobě rohatého hangáru. Nebo chcete-li rohaté brány do pekel. A přijel také Axl Rose (GUNS N’ROSES)! Mnohými předem zatracovaný. Pro některé fanoušky i důvod k vrácení vstupenky. Přesto se letiště v Letňanech rozdunělo s hlasy více než šedesáti tisíc lidí.


Areál se na jedno odpoledne proměnil v průmyslovou zónu s firemním logem AC/DC. Charakteristická čtyři písmena zdobila nejen trikoty fanoušků, ale také vlajky, klíčenky, vesty, rohy…no zkrátka všechno. Chvilku před osmou hodinou se pak rozsvítilo i logo na hlavní scéně – Axl Rose a AC/DC na jednom pódiu! Diskuse je na místě, ale faktem zůstává, že šlo o rockovou událost roku. Kytarista Angus Young svým příchodem vzbudil jistotu. Axl naopak překvapivou vlnu nadšení. Risk vyšel. Během prvních tónů bylo zřejmé, že žiletky v Axlových hlasivkách jsou stále ostré. Dostatečně na to, aby se dokázaly zakousnout do syrových kytar AC/DC. Axl byl naprosto suverénní. Potlačil své často nezkrotné ego a v řadách AC/DC působí jako skutečný profesionál, který chová k legendě i určitý respekt. Hlasově zbytečně nekopíroval Briana Johnsona. Místy si Axl přidal své oblíbené táhlejší tóny a jinak frázoval. Platilo to u hitu „You Shook Me All Night Long“, při kterém v mozkových závitech rezonovali i GUNS N’ROSES. Zlepšilo se i Axlovo zranění nohy, takže posedával jen sporadicky a většinu koncertu odchodil. Zatím ještě s ortézou. Škoda. Být Axl zdravý, byla by to ještě větší jízda. V jistých pasážích měl zpěvák totiž tendenci hýbat se do rytmu. Šéfem večera byl ale pochopitelně hlavní boss Angus Young. V jednašedesáti letech předvádí kousky, při kterých by funěl leckterý třicátník. Angus tradičně poskakoval o jedné noze, neustále ikonicky přešlapoval do rytmu a dal si i sólo v leže. Monstrózní událost doplnila i monstrózní scéna, která neustále měnila barvy a podtrhovala neotřesitelný statut legendy. Ano do Prahy přijeli AC/DC. I když chyběl frontman Brian Johson. I s Axem za mikrofonem to ale funguje. AC/DC se tak opět nesmazatelně zapsali do rockové kroniky.

Hodnocení: 85%

text/foto: David Havlena

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace