Nový Spark
venku od 3. června
LIVE: AC/DC - Hells bells Axl jel!

LIVE: AC/DC - Hells bells Axl jel!

22. 5. 2016 – Praha, letiště Letňany
Přijeli do Prahy AC/DC nebo nepřijeli? Rozhodně přijelo přes třicet kamiónů, z toho sedmnáct jich vezlo monstrózní scénu v podobě rohatého hangáru. Nebo chcete-li rohaté brány do pekel. A přijel také Axl Rose (GUNS N’ROSES)! Mnohými předem zatracovaný. Pro některé fanoušky i důvod k vrácení vstupenky. Přesto se letiště v Letňanech rozdunělo s hlasy více než šedesáti tisíc lidí.


Areál se na jedno odpoledne proměnil v průmyslovou zónu s firemním logem AC/DC. Charakteristická čtyři písmena zdobila nejen trikoty fanoušků, ale také vlajky, klíčenky, vesty, rohy…no zkrátka všechno. Chvilku před osmou hodinou se pak rozsvítilo i logo na hlavní scéně – Axl Rose a AC/DC na jednom pódiu! Diskuse je na místě, ale faktem zůstává, že šlo o rockovou událost roku. Kytarista Angus Young svým příchodem vzbudil jistotu. Axl naopak překvapivou vlnu nadšení. Risk vyšel. Během prvních tónů bylo zřejmé, že žiletky v Axlových hlasivkách jsou stále ostré. Dostatečně na to, aby se dokázaly zakousnout do syrových kytar AC/DC. Axl byl naprosto suverénní. Potlačil své často nezkrotné ego a v řadách AC/DC působí jako skutečný profesionál, který chová k legendě i určitý respekt. Hlasově zbytečně nekopíroval Briana Johnsona. Místy si Axl přidal své oblíbené táhlejší tóny a jinak frázoval. Platilo to u hitu „You Shook Me All Night Long“, při kterém v mozkových závitech rezonovali i GUNS N’ROSES. Zlepšilo se i Axlovo zranění nohy, takže posedával jen sporadicky a většinu koncertu odchodil. Zatím ještě s ortézou. Škoda. Být Axl zdravý, byla by to ještě větší jízda. V jistých pasážích měl zpěvák totiž tendenci hýbat se do rytmu. Šéfem večera byl ale pochopitelně hlavní boss Angus Young. V jednašedesáti letech předvádí kousky, při kterých by funěl leckterý třicátník. Angus tradičně poskakoval o jedné noze, neustále ikonicky přešlapoval do rytmu a dal si i sólo v leže. Monstrózní událost doplnila i monstrózní scéna, která neustále měnila barvy a podtrhovala neotřesitelný statut legendy. Ano do Prahy přijeli AC/DC. I když chyběl frontman Brian Johson. I s Axem za mikrofonem to ale funguje. AC/DC se tak opět nesmazatelně zapsali do rockové kroniky.

Hodnocení: 85%

text/foto: David Havlena

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
17.06. BIOHAZARD, DOWNSET
17.06. ALICE COOPER
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace