Nový Spark
venku od 30. dubna
LIVE: MASTERS OF ROCK 2016 - Day 4

LIVE: MASTERS OF ROCK 2016 - Day 4

MASTERS OF ROCK 2016 - DAY 4

17.7.2016 - Areál likérky R. Jelínka, Vizovice


Od rána bylo možné vidět podmračené fanoušky, mířící na nádraží. Déšť z předchozího dne dal všem pěkně zabrat, na někom nezůstala nit suchá, včetně té ve spacáku. Navíc zpráva, že Megadeth kvůli zranění basáka nedorazí, rozhodla o dřívějším odjezdu některých zklamaných a promočených. Jiní to opět pojali s humorem a tak bylo možné potkat v areálu postavičky doslova obalené v blátě, od hlavy k patě a ještě s nápisem OBJETÍ ZDARMA.


Změna v pořadí kapel byla hlášena po celý den a náhlý výpadek v programu pořadatelé ihned doplnili kapelou TUBLATANKA.


Kombinace hitů, která zazněla odpoledne, nutila diváky v podstatě odzpívat většinu repertoáru s kapelami. ALKEHOL, AIRBOURNE a TUBLATANKA tak dávali divákům opravdu dost prostoru k samostatným hlasovým projevům, i když ne vždy to bylo vyloženě záměrem kapely. Něco obstaral vypadávající zvuk...


ENSIFERUM a OOOMPH! možná dali oproti ostatním trochu odpočinout hlasivkám, ale rozhodně ne nohám. Ti, kdož se rozhodli zůstat a vychutnat si poslední den festivalu, i přes nějaký ten úbytek v řadách diváků, v klidu zaplnili každičké místo, odkud bylo vidět na pódium a neúnavně řádili.


TARJA byla skutečnou královnou posledního dne. Její podání skladeb bylo tentokrát extrémně energické, oproti minulým letům, a zmizel rádoby popový nádech, kterým byl repertoár zpěvačky obestřen. Překvapený dav okamžitě reagoval s patřičným nadšením a ovace nebraly konce. Vypadá to, že živější a tvrdší podobou získá TARJA mnohem víc.


Podrobný report z Masters of Rock 2016 najdete samozřejmě v příštím čísle Sparku.


text: Zdeňka Šichová
foto: Radek Šich

Nový Spark
venku od 30. dubna
Kalendář akcí
12.05. LIVE STREAM CRADLE OF FILTH
28.05. LIVESTREAM NIGHTWISH
12.06. LIVE STREAM EPICA
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace