Nový Spark
venku od 1. června
Manželka Chrise Cornella popírá, že by se zpěvák zabil vědomě a viní lék proti úzkosti

Manželka Chrise Cornella popírá, že by se zpěvák zabil vědomě a viní lék proti úzkosti

Vicky Cornellová za rodinu zesnulého zpěváka odmítla, že by se byl schopný zabít vědomě a úmyslně. Z jeho smrti viní lék proti úzkosti Ativan a čeká na kompletní pitevní zprávu. Policie stihla vydat prohlášení o tom, co se dělo v posledních hodinách Cornellova života.

Manželka Chrise Cornella tvrdí: „Chrisova smrt je nepopsatelnou ztrátou, naplnila mi srdce prázdnotou, která už nikdy nebude vyplněna. Jak uvádí všichni, kdo ho znali, byl oddaným otcem a manželem. Byl také mým nejlepším přítelem. Jeho život se v první řadě točil okolo rodiny, až v druhé řadě pak okolo muziky. Na Den matek letěl domů za rodinou, aby mohl strávit čas se svými dětmi. V průběhu středy odletěl. Před koncertem jsem s ním ještě probírala plány na Den obětí války a další věci, které jsme ještě chtěli podniknout.“


Vicky Cornellová pak popsala poslední telefonát se svým zesnulým manželem, který proběhl po středečním koncertu v Detroitu po půl dvanácté večer. „Když jsme se bavili po koncertě, všimla jsem si, že zní jinak a nezřetelně mumlá. Řekl mi, že si vzal jednu nebo dvě pilulky Ativanu navíc. Pořád jen opakoval, že jen unavený. Pak najednou zavěsil. Kontaktovala jsem pak ochranku, aby jej došla zkontrolovat. To, co se stalo, je nevysvětlitelné a doufám, že kompletní lékařské zprávy ještě ozřejmí další detaily,“ dodává Vicky.

Pozůstalí čekají na kompletní pitevní zprávu včetně toxikologických testů, jejíž výsledky ještě nejsou hotové. Právní zástupce Kirk Pasich potvrdil, že Cornell byl vyléčený ze závislosti a bral na předpis přípravek Ativan s účinnou látkou Lorazepamem, který se používá proti úzkostným stavům či nespavosti. Podle něj může zvýšená dávka léku vedlejšími účinky vyvolávat paranoidní nebo sebevražedné myšlenky, zhoršit srozumitelnost řeči či narušit racionální úsudek. Policie vydala prohlášení o tom, co se dělo v posledních hodinách zpěvákova života.


Krátce po skončení koncertu SOUNDGARDEN v Detroitu se Cornell odebral na hotelový pokoj, kam ho kolem půl dvanácté večer doprovodil bodyguard Martin Kirsten. Kirsten mu pomohl vyřešit problém s počítačem a následně mu připravil dvě pilulky Ativanu, které podle předpisu zpěvák užíval. Poté jej nechal na pokoji samotného a odešel, krátce nato volala Cornellovi manželka Vicky. Protože po skončení telefonátu začala mít pochybnosti, kontaktovala později Kirstena s prosbou, aby zašel Cornella raději zkontrolovat. Přestože měl klíč od pokoje, dveře byly zabezpečené petlicí. Kirsten kontaktoval hotelovou službu, která bodyguardovi sdělila, že nemá povolení jej na pokoj vpustit. Protože mu hotelová služba odmítla pomoci, vyrazil Kirsten dveře, ale pak zjistil, že jsou stejně zabezpečené i dveře do ložnice. Následně vyrazil i druhé dveře, při prozkoumávání koupelny pak narazil na zpěvákovo nehybné tělo, které leželo na podlaze. Z úst mu vytékala krev a kolem krku měl gumovou pásku na cvičení červené barvy.

Podle TMZ se předpokládá, že Cornell pásku upevnil na karabinu, kterou zavěsil na hák, jež byl přidělaný k rámu dveří. Údajně se na něm měly najít stopy po opotřebení. Před jednou hodinou v noci dorazili do Cornellova pokoje záchranáři, odstranili mu pásku z krku a snažili se mu podat první pomoc, protože zpěvák už nedýchal. Doktor dorazil v půl druhé a mohl už bohužel jen konstatovat smrt.

Od čtvrtka vzdalo mnoho kapel Cornellovi hold tím, že při svých koncertech zahrály předělávky jeho písní. Jako poslední tak prozatím učinila skupina THE PRETTY RECKLES při sobotním koncertu v New Jersey, kde zazněl cover "Like A Stone" od AUDIOSLAVE. Právě THE PRETTY RECKLES dělali předklapelu SOUNDGARDEN na středečním koncertu v Detroitu.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace