Nový Spark
venku od 1. července
MERCYFUL FATE se po 23 letech objevili na pódiu

MERCYFUL FATE se po 23 letech objevili na pódiu

Dánské legendy MERCYFUL FATE odehrály svůj první koncert po 23 letech ve čtvrtek 2. června na Expo Plaza v Hannoveru jako předkapela svých krajanů VOLBEAT. Devítipísňový set kapely zahrnoval zbrusu novou skladbu „The Jackal Of Salzburg“, která by se měla objevit na nadcházejícím studiovém albu, jehož vydání je předběžně naplánováno na příští rok.

Skvělý merch MF na Sparkshopu

Frontmana King Diamonda v současném složení doplňují kytaristé Hank Shermann a Mike Wead, bubeník Bjarne T. Holm a baskytarista Joey Vera. Poslední album MERCYFUL FATE „9“ vyšlo v roce 1999. V roce 2020 kytarista Hank Shermann potvrdil, že kapela pracuje na nových skladbách po dvou dekádách úplného ticha.

Diamond se před vystoupením svěřil, že živá verze nové skladby „The Jackal of Salzburg“ bude jiná než na albu, protože stále není nahraná:

„Nová skladba je podle mě monstrózní, trvá skoro devět minut. Takže to není žádná odrhovačka. Doufám, že ji budeme schopni zahrát. Uděláme proto opravdu všechno. Skladba totiž ještě není nahraná. Takže jakoukoli verzi zahrajeme, určitě se před nahráním změní. Zatím jsou hotové jen bicí. Ale zahrajeme ji, jak nejlépe dokážeme, zařadíme ji do playlistu hned z kraje. Myslím, že se fanoušci mají na co těšit. Tématem skladby se vracíme do temné historie v letech 1675 – 1690, kdy probíhaly salzburské čarodějnické procesy.“

Setlist:
01. The Oath
02. The Jackal Of Salzburg
03. A Corpse Without Soul
04. Curse Of The Pharaohs
05. Evil
06. A Dangerous Meeting
07. Satan’s Fall (přídavek)Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
17.07. GEVURAH, VORTEX OF END
17.07. JUNGLE ROT, DEAD CARNAGE, BLOODY OBSESSION
18.07. VOIVOD, ACID FORCE
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace