Nový Spark
venku od 1. září
Metalový festival METAL!!! zahřmí už tuto sobotu v Ostravě

Metalový festival METAL!!! zahřmí už tuto sobotu v Ostravě

Slezskoostravský hrad se otřese v základech! Do Ostravy zavítají zvučná jména české i zahraniční metalové scény. Fanoušci se mohou těšit na pořádnou nálož tvrdé kytarové muziky.

V sobotu 21. srpna ve 12 hodin otevře své brány Slezskoostravský hrad a promění v dějiště již druhého ročníku jednodenního metalové festivalu, který se uskuteční v rámci letní hudební scény ostravské hudebního klubu Barrák pod názvem Barrák music hrad. První ročník byl natolik úspěšný, že si ho fanoušci vydobyli i letos. Covidová situace ve světě trochu zkomplikovala výběr kapel, ale i přesto je se na co těšit.

Z řeckých Atén dorazí trash metaloví SUICIDAL ANGELS. Se sedmi alby na svém kontě se mohou chlubit bohatým repertoárem a oblíbenými singly „Capital of War“ nebo „Division of Blood“.

Původně měli zahrát Haemorhage, kteří ale ze Španělska vlivem pandemie dorazit nemohou. Podařilo se však vyjednat patřičnou náhradu – polské SQUASH BOWELS, kteří se po 27 letech na scéně již řadí mezi goregrindové legendy.

Ze severu se přiřítí švédský black metal VALKYRJA. Oblíbenci festivalu Brutal Assault jsou známí i v Ostravě, kde vystupovali již několikrát.

Mezi nejstarší zástupce death metalu v Holandsku patří SINISTER, kteří to na Metalu!!! rozpálí se svým novým albem „Deformation of the Holy Realm“ vydaným v loňském roce.

Druhým náhradníkem jsou TERRORDOME. Ač téměř sousedé, z Krakova, v Ostravě si dají svůj teprve druhý koncert a to po osmnácti letech. U sousedů, tentokrát slovenských, zůstaneme. DOOMAS zahrají songy ze svých tří alb a představí svůj doom-gothic.

A nyní už k českému rybníčku. Trutnovský crossover trash metal EXORCIZPHOBIA to rozparádí jako vždy ve velkém. Loni navíc vydali nové album, které sklízí samé pozitivní reakce. Z nedaleké Karviné přijedou grind rock’n’rolloví G.O.R.E. a z Frýdku-Místku death-black metaloví DARKWIND. Z Karlových Varů si udělají výlet CUTTERED FLESH, kvalitní brutal death-metal.


Novinkou a malou náplastí za bohužel zrušené kapely, je pivo čepované do skla, které si návštěvníci mohou dát v hradním sklepení. Kromě tradičního Radegastu bude připravena i plznička. Vzhledem k podmínkám platným pro vstup na kulturní akce, vyjednali organizátoři možnost antigenního testování přímo na místě před koncertem.

Více info na webu festivalu. Oficiálním pivem akce je Radegast. Organizátorem BMH je Marcel Palovčík z ostravského hudebního klubu Barrák. Partnery jsou MO Slezská Ostrava, Slezskoostravský hrad, Velo, stavebniny DEK, Ostravská univerzita, JIP a Galerie Venku. Mediálními partnery jsou Hitrádio Orion, rádio Helax, Čas a Čas Rock, Ostravainfo, Jsme z Ostravy a Ostravacard.

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
26.09. SOEN
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace