Nový Spark
venku od 1. července
Monkey Puss Fest 2015 - 14. 11. 2015, Karviná, Hard Cafe

Monkey Puss Fest 2015 - 14. 11. 2015, Karviná, Hard Cafe

Monkey Puss Fest 2015

SQUASH BOWELS / TORTHARRY / ANTIGOD / FELISHA

Do rubriky „Chirurgie“ bych rád začlenil i reporty z místních koncertů, kde vystupují různé kapely českého či mezinárodního undergroundu. Sice se nemusí jednat o kapely s velkým jménem, ale to neznamená, že si nezaslouží pozornosti. A proto jsem se o sobotní noci vydal do karvinského Hard Cafe, kde se odehrával letošní ročník tamějšího Monkey Puss festu. Akci měli otvírat GUTTER SLUT, nicméně ti své vystoupení museli zrušit, takže se zhurta šlo hned na TORTHARRY.

Tou dobou se mnoho lidí ještě nedostavilo do klubu a ostatním se zřejmě nechtělo zvednout od piva, takže TORTHARRY ze startu hráli před opravdu maličkým publikem. Což byla vskutku škoda, protože kapela předvedla nadmíru profesionální výkon. Zpěvák a jediný kytarista Dan dokáže zahrát to, co by nesvedli ani tři kytaristi a bubeník Jirka hrne celý set dopředu jako mohutná deathmetalová rolba. Jedinou výtkou je opravdu pouze, že kapela startovala jako první, takže mnoho lidí přijalo jejich špičkový a precizní výkon relativně chladně. Na následující FELISHU se prostory Hard Cafe už více naplnili a kapela spustila svůj charakteristicky oplzlý, zvrácený a buranský death/grind ve stylu PUNGENT STENCH či BLOOD DUSTER. A pokud vám z textů, vizáže kapely či první zahrané noty nedošlo, že kapela se zabývá těmi lechtivějšími a odvážnějšími tématy, tak slečna za mikrofonem vám to mezi skladbami domlátila do hlavy. Ale pokud bych opomenul ten občasný stand-up, který působil, jak kdybych mezi skladbami cumlal citrón, tak se kapela svým setem prokousala obstojně. Špinavé rock'n'rollové melodie opravdu dokážou člověka roztancovat a i ve vokálu jsem občas zaslechl growl podobný tomu Martina Schirence. Kapela poté pokřtila své debutové album „Homo Latex Latexus“, a přidala mnou velice uvítanou coververzi „SixSixSixteen“ od již zmíněných BLOOD DUSTER.

Dále na řadě byli death/thrashoví ANTIGOD, kteří ve svých řadách uvítali Chymuse, který do kapely nastoupil po rozpadu ISACAARUM. A právě Chymusův zjev a zpěv je tak nezaměnitelný, že mi moment trvalo, než jsem z hlavy vyhnal pocit, že opět sleduji ISACAARUM. Ale hudba ANTIGOD byla dostatečně hbitá a svižná, že si mě po chvíli aklimatizace získala na svou stranu. Poté už byl čas na polské trio veteránů SQUASH BOWELS, kterým jsem sice nerozuměl žádnou polskou průpovídku, ale zato jsem jejich hutný goregrind hltal plnými sousty. Řádně podladěný a kalný zvuk kytar doprovázela řada tanečních momentů, které konečně dokázali rozžduchat kotel a SQUASH BOWELS odsekávali jeden song ze setlistu za druhým. Kapela dokonce dvakrát přidala a tudíž nemůžu být s jejich výkonem spokojenější. Přímočará old-schoolová rubačka, která sloužila jako parádní finále již velice vydařeného sobotního večírku.

500 V

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
18.07. VOIVOD, ACID FORCE
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace