Nový Spark
venku od 3. dubna
Mix hip hopu, new-wave, flamenca a THE BEATLES – Fat Mike se připravuje na život po NOFX

Mix hip hopu, new-wave, flamenca a THE BEATLES – Fat Mike se připravuje na život po NOFX

Jsou to dva měsíce, co frontman punkových veteránů NOFX Fat Mike ohlásil, že kapela příští rok po čtyřiceti letech uzavře svou kariéru. Jen o něco mladší je informace o vydání nového alba, nazvaného příhodně „Double Album“, kterého bychom se měli dočkat 2. prosince. Souběžně však modrovlasý padesátník rozbíhá další fázi své kariéry a k životu probouzí nový projekt CODEFENDANTS.

Čerstvě je venku už třetí klip ke skladbě „Suicide by Pigs“ – první díl ambiciózně zprodukované klipové pentalogie z drogového podsvětí (video pro pátý díl YouTube zablokoval pro „nevhodný obsah“).

Sám Fat Mike o projektu mluví jako o něčem, co vzešlo „z touhy nahrát album, které by nepřipomínalo cokoliv jiného“. Žánrově prý jde o mix mezi hip hopem, new-wave, flamencem a THE BEATLES, pro který zavedl označení crime wave, což je i v souladu s názvem kapely, který lze přeložit jako SPOLUOBVINĚNÍ.

Fat Mike přitom v projektu figuruje zejména jako jeho „mozek“, tedy spoluautor a producent. Pro dosud zveřejněné skladby je charakteristická spolupráce s dalšími muzikanty, byť stěžejními parťáky mu jsou frontman punkových GET DEAD Sam King a rapper Ceschi. Skladbu „The Fast Ones“ vyšperkoval rapový veterán The D.O.C., pro kterého jde o vůbec první hudební počin za téměř dvacet let.

„Já si v životě koupil jedinou hip-hopovou desku a on zase nikdy neslyšel žádný punk, ale náramně jsme si sedli,“ říká k nečekané spolupráci, která zároveň vystihuje chuť a smysl CODEFENDANTS, a totiž, objevovat nové, Fat Mike.Nový Spark
venku od 3. dubna
Kalendář akcí
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
03.05. SWALLOW THE SUN, AVATARIUM, SHORES OF NULL
10.05. SABATON
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace