Nový Spark
venku od 1. února
Punková loučení aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

Punková loučení aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

DAN BROOKLYN – „The Great Beast“
Dan Brooklyn je bubeníkem sestavy ATHANASIA, mimochodem vedené prapůvodním kytaristou FIVE FINGER DEATH PUNCH Calebem Binghamem, poprvé se však realizuje i pod vlastním jménem. Nizozemský rodák s vizáží hairmetalového hezouna jej zasvětil proslulému okultistovi Alesteiru Crowleymu, vydal v den 75. výročí jeho úmrtí a na konec alba zařadil předělávku slavné Ozzyho (který minulý týden pro změnu oslavil 74. narozeniny) ódy. Stylově se našel někde mezi bubáctvím Roba Zombieho a industriálem á la SAMAEL.


DESTRÖYER 666 – „Never Surrender“
Australští DESTRÖYER 666 vyšli v prosincovém účtování jako možná překvapiví vítězové albového soundchecku a s průměrem 4,46 se umístili na 18. příčce celoročního Redaktorského Top 50. Dřevní thrashing ze staré školy, tremolové riffy kuté z černého kovu, silácké refrény a blackmetalové přísady. To vše zdobené řetězy, stahováky a kozlími hlavami. Ondra Šmilauer má jasno: šest hvězd!

Novinku DESTRÖYER 666 najdeš na Sparkshopu

HAMMERS OF MISFORTUNE – „Overtaker“
HAMMERS OF MISFORTUNE nikdy nebyli snadno uchopitelnou kapelou, jejich po šesti letech vycházející novinka „Overtaker“ je však opravdový žánrový oříšek. Kapela ji dávala dohromady v pozměněné sestavě a původně prý ani neměla vyjít pod hlavičkou HAMMERS OF MISFORTUNE, ale jako divoký thrashový projekt Johna Cobbetta a Sigrid Sheie. Výsledek připomíná mix „Reign in Blood“ od SLAYER a „In the Court of the Crimson King“ od KING CRIMSON!


NOFX – „Double Album“ Příští rok uplyne 40 let od chvíle, co NOFX poprvé hrábli do strun a Fat Mike a spol už před pár měsíci naznali, že toho mají za sebou dost nato, aby se mohli s klidem na duši stáhnout ze scény. Ale i když příští rok nejspíš odehrají svůj poslední koncert, muziky pro nás mají v zásobě ještě dostatek. V plánu jsou prý minimálně tři alba. A to prosím pěkně krom toho aktuálního, kterým je „Double Album“, které vůbec není dvojité a vlastně prý ani moc dobré. „Je vtipné a lepší basové linky jsem asi ještě nenahrál, ale nijak zvlášť dobré mi nepřijde. Je takové šablonovité, takže myslím, že fandové NOFX si ho oblíbí,“ říká svéráz Fat Mike.


WHITE LUNG – „Premonition“
Také kanadští punkrockeři WHITE LUNG vydávají svou albovou novinku s předem jasným vědomím toho, že s ní něco končí. V jejich případě se uzavírá rovnou celá kariéra, během níž tedy za šestnáct let stihli vydat pět řadových nahrávek. Největší povyky vzbudily zejména ty první dvě z let 2010 a 2012, jestliže se chce však zpěvačka Mish Barber-Way v nadcházejících letech věnovat zejména mateřství, může tak učinit s vědomím, že tu se svými spoluhráči pro fanoušky nechali porci kvalitní muziky.

Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
04.02. ICE NINE KILLS
07.02. BRING ME THE HORIZON, A DAY TO REMEMBER, POORSTACY
07.02. BULLET FOR MY VALENTINE, JINJER, ATREYU
08.02. ROLO TOMASSI, HOLY FAWN, HERIOT
09.02. BULLET FOR MY VALENTINE, JINJER, ATREYU
09.02. TWILIGHT FORCE
11.02. BAD OMENS, GHOSTKID, OXYMORRONS
13.02. TURMION KÄTILÖT
14.02. HENRY ROLLINS
14.02. YEAR OF NO LIGHT, NO SPILL BLOOD
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace