Nový Spark
venku od 1. března
Na scénu přichází charitativní pivo Radostná dvanáctka kapely RADOSTA

Na scénu přichází charitativní pivo Radostná dvanáctka kapely RADOSTA

Letošní debutové album „Dvanáctisměna“ kapely RADOSTA oslovilo… ne to je slabé slovo, doslova nadchlo majitele hospody Kulový blesk. Stačilo pár piv, aby si kapelník J. J. Šimon s Liborem Kultem padli do noty a okamžitě si plácli nad velkolepým záměrem. Nutno říct, že Libor je zároveň i jedním z šéfů pražského pivovaru Bad Flash.

Album „Dvanáctisměna“ koupíte na Sparkshopu

Slovo dalo slovo a výsledkem je charitativní ležák Radostná dvanáctka, jehož výtěžek z prodeje poslouží k financování stavby nového domu pro Hospic sv. Lazara v Plzni. Mají to promyšlené. I proto je Radostná dvanáctka nefiltrovaným ležákem plzeňského typu uvařená a ošetřená tak, aby nezůstávalo u jedné. „Říkali jsme si, že první várka Radostné dvanáctky musí být ležák, protože světlý ležák k Plzni prostě patří," říká J. J. Šimon

„Spojení muziky a piva není nic nového. V tomto případě ale muzika i pivo pomáhají. A my jsme moc rádi, že se toho můžeme jako pivovar Bad Flash účastnit,“ doplňuje Libor Kult.

Plzenští rockeři RADOSTA vydali svůj debut „Dvanáctisměna“ letos v květnu. Celé album je poctou legendárního filmu Kulový blesk s Rudolfem Hrušínským. Každá skladba je věnována některé z postav filmu a texty jsou doplněny známými hláškami.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace