Nový Spark
venku od 1. června
Videoklip kapely RADOSTA s Danielovou Kolářovou v hlavní roli podporuje hospicovou péči

Videoklip kapely RADOSTA s Danielovou Kolářovou v hlavní roli podporuje hospicovou péči

Legendární česká herečka Daniela Kolářová kývla vůbec poprvé ve své kariéře na účinkování v hudebním videoklipu. Stalo se tak na pozvání skupiny RADOSTA, která se hlásí k odkazu nesmrtelné české komedie Kulový blesk.

Ve filmu si Daniela Kolářová zahrála Knotkovou, manželku hlavního představitele, kterého ztvárnil Josef Abrhám. Videoklip „Máňa“ je druhým singlem kapely z připravovaného alba „Dvanáctisměna“, které vyjde na české značce Indies Scope Records 26. května. Plzeňská kapela se věnuje v originální kombinaci rockové hudby a hlášek z filmu Kulový blesk každou skladbou jedné z postav této legendární komedie Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka. Celé album nabídne Kulový blesk zpracovaný ojedinělým způsobem a nebývalým rozsahem.

„Nechtěli jsme udělat jen velkolepý klip, který by zviditelnil kapelu a stál příšerně peněz. Připadalo nám to jako zbytečné mrhání penězi. Tématem skladby Máňa je čas každého z nás a tak nám i vzhledem k vlastním zkušenostem připadalo logické natočit klip a zároveň podpořit hospicovou péči, která je u nás bohužel trvale podfinancována.“ říká frontman a zakladatel kapely Jan. J. Šimon.

Daniela Kolářová, která přijala pozvání k vůbec prvnímu hudebnímu videoklipu ve své bohaté herecké kariéře, se v rámci podpory dobré věci vzdala nároku na honorář.

“Hlavním poselstvím skladby je plynoucí čas, který neměří každému stejně. Rozhodli jsme se podpořit Hospic Svatého Lazara v Plzni, ale přes portál dobratecka.cz, může každý sledující podpořit hospic právě ve svém okolí,” doplňuje saxofonistka Brazilská Klára.

Podpořte prosím ty, kteří se starají o důstojné odcházení z tohoto světa.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace