Nový Spark
venku od 2. května
Něco končí, něco začíná aneb 5 albových tipů minulého týdne

Něco končí, něco začíná aneb 5 albových tipů minulého týdne

FVNERALS – „Let the Earth Be Silent“

V Německu usazení britští experimentátoři s hudební pomalostí mají venku novinku, která umocňuje jejich nomen omen. Ačkoliv, spíš než na smuteční hostinu je tohle soundtrack pro chvíle, kdy se proberete zaživa pohřbeni šest stop pod zemí. Přitom se ale poslouchá překvapivě příjemně!


MEMORIAM – „Rise to Power“ na Sparkshopu

MEMORIAM stvrzují pověst nejčinorodější deathmetalové úderky dneška a během sedmi let vydávají už své páté album. „Nic se nezměnilo, takřka vše zůstává v osvědčených kolejích, tank se valí nezadržitelně vpřed jako vždy. Převažující střední tempo a hutné riffy jsou šťavnatým životabudičem jinak stylově smrtonosného kolosu ze staré školy,“ píše CYKLO ve své pětihvězdičkové recenzi v únorovém čísle.


RUSSKAJA – „Turbo Polka Party“ na Sparkshopu

Ska-punková zábava na sovětský styl, která pod vlivem ruské agrese na Ukrajině maličko hořkne. Zejména tedy samotným muzikantům, kteří se s vydáním albové novinky rozhodli existence kapely ukončit. Dokážete-li ale brát RUSSKAJU tak jako dosud, oproštěni od aktuálního světového dění, dočkáte se i na novince pořádné porce hudební energie.


SANGUISUGABOGG – „Homicidal Ecstasy“

Novinku kapely s nečitelným i nevyslovitelným názvem zařadil magazín Revolver mezi nejočekávanější počiny letošního roku a jedni z lídrů nové deathmetalové vlny rozhodně nezklamali. Od CYKLA si v únorovém Sparku vysloužili pět hvězd, protože je to jednoduše „prasárna, zaručující kapele vášnivá uznání mezi perverzní komunitou“.


XANDRIA – „The Wonders Still Awaiting“ na Sparkshopu

Němečtí symfonici XANDRIA vstupují do letošního roku znovuzrození v kompletně nové sestavě, tedy i s novou zpěvačkou, jistou Ambre Vourvahis. A dle Roberta Čapka začíná nová epocha kapely velmi slibně. V únorovém Sparku hodnotí pěti a půl hvězdou: „Udělali mi radost a jistě ji udělají každému, kdo se do desky zaposlouchá.“

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace