Nový Spark
venku od 2. května
Německé festivaly Rock im Park a Rock am Ring oslaví příští rok výročí s VOLBEAT, GREEN DAY a SYSTEM OF A DOWN

Německé festivaly Rock im Park a Rock am Ring oslaví příští rok výročí s VOLBEAT, GREEN DAY a SYSTEM OF A DOWN

Příští rok se německá festivalová dvojčata budou konat v termínu 5.-7.6. 2020. Jako headlineři se na jubilejních ročnících představí dánští matadoři VOLBEAT, které doplní americké stálice GREEN DAY a SYSTEM OF A DOWN. Na line-upu toho však září ještě mnohem více.

Zatímco Rock am Ring oslaví příští rok 35. výročí, jeho mladší brácha Rock im Park se bude těšit z jubilejního 25. ročníku. První z hlavních hvězd jsou dánští matadoři VOLBEAT, které mají naši západní sousedé velmi v oblibě, a příští rok s sebou na festivaly přivezou letošní sedmou studiovku „Rewind, Replay, Rebound“. To američtí punkrockoví veteráni GREEN DAY chystají na únor příštího roku vydání již své třinácté řadovky, kterou provokativně nazvali „Father of All Motherfuckers“. Zato u dalších amerických legend SYSTEM OF A DOWN je nové album i přes modlitby fanoušků pořád v nedohlednu, a tak nás může těšit alespoň fakt, že se příští rok znovu vydávají na evropské turné.Lákadel však oba festivaly nabízí mnohem více. V první várce oznámených kapel totiž byly ještě taková jména jako BILLY TALENT, KORN, DISTURBED, DEFTONES, THE OFFSPRING, WEEZER, HEAVEN SHALL BURN, POWERWOLF, OF MICE & MEN, AUGUST BURNS RED nebo MOTIONLESS IN WHITE. To je na úvod dost slušné, no ne?Aktuálně v prosinci se však organizátoři vytáhli ještě s druhou várkou kapel, která skrývala ALTER BRIDGE, AIRBOURNE, ROYAL REPUBLIC, BABYMETAL, ESKIMO CALLBOY, SKILLET, REFUSED, THE PRETTY RECKLESS, GOJIRA, BLACK VEIL BRIDES, BARONESS, WE CAME AS ROMANS, DEVIN TOWNSEND, AMARANTHE a mnoho dalších. Navíc se čeká, že organizátoři odtajní ještě další jména účinkujících později v novém roce.


Oba festivaly, které každoročně patří k největším hudebním přehlídkám podobného druhu v Evropě, se konají souběžně první červnový víkend (5.-7.6. 2020). Rock im Park tradičně proběhne na Zeppelinfeld v Norimberku a Rock am Ring na okruhu Formule 1 v Nürburgring/Eifel. Vstupenky na festival lze pořizovat na webech festivalů za aktuální cenu 194 EUR, ale pokud si chcete koupit lístek rovnou i se vstupem do kempu, tak vás to momentálně vyjde na 244 EUR.


Více informací naleznete na oficiálních stránkách:
Rock im Park
Rock am Ring

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace