Nový Spark
venku od 31. července
Německé festivaly Rock im Park a Rock am Ring oslaví příští rok výročí s VOLBEAT, GREEN DAY a SYSTEM OF A DOWN

Německé festivaly Rock im Park a Rock am Ring oslaví příští rok výročí s VOLBEAT, GREEN DAY a SYSTEM OF A DOWN

Příští rok se německá festivalová dvojčata budou konat v termínu 5.-7.6. 2020. Jako headlineři se na jubilejních ročnících představí dánští matadoři VOLBEAT, které doplní americké stálice GREEN DAY a SYSTEM OF A DOWN. Na line-upu toho však září ještě mnohem více.

Zatímco Rock am Ring oslaví příští rok 35. výročí, jeho mladší brácha Rock im Park se bude těšit z jubilejního 25. ročníku. První z hlavních hvězd jsou dánští matadoři VOLBEAT, které mají naši západní sousedé velmi v oblibě, a příští rok s sebou na festivaly přivezou letošní sedmou studiovku „Rewind, Replay, Rebound“. To američtí punkrockoví veteráni GREEN DAY chystají na únor příštího roku vydání již své třinácté řadovky, kterou provokativně nazvali „Father of All Motherfuckers“. Zato u dalších amerických legend SYSTEM OF A DOWN je nové album i přes modlitby fanoušků pořád v nedohlednu, a tak nás může těšit alespoň fakt, že se příští rok znovu vydávají na evropské turné.Lákadel však oba festivaly nabízí mnohem více. V první várce oznámených kapel totiž byly ještě taková jména jako BILLY TALENT, KORN, DISTURBED, DEFTONES, THE OFFSPRING, WEEZER, HEAVEN SHALL BURN, POWERWOLF, OF MICE & MEN, AUGUST BURNS RED nebo MOTIONLESS IN WHITE. To je na úvod dost slušné, no ne?Aktuálně v prosinci se však organizátoři vytáhli ještě s druhou várkou kapel, která skrývala ALTER BRIDGE, AIRBOURNE, ROYAL REPUBLIC, BABYMETAL, ESKIMO CALLBOY, SKILLET, REFUSED, THE PRETTY RECKLESS, GOJIRA, BLACK VEIL BRIDES, BARONESS, WE CAME AS ROMANS, DEVIN TOWNSEND, AMARANTHE a mnoho dalších. Navíc se čeká, že organizátoři odtajní ještě další jména účinkujících později v novém roce.


Oba festivaly, které každoročně patří k největším hudebním přehlídkám podobného druhu v Evropě, se konají souběžně první červnový víkend (5.-7.6. 2020). Rock im Park tradičně proběhne na Zeppelinfeld v Norimberku a Rock am Ring na okruhu Formule 1 v Nürburgring/Eifel. Vstupenky na festival lze pořizovat na webech festivalů za aktuální cenu 194 EUR, ale pokud si chcete koupit lístek rovnou i se vstupem do kempu, tak vás to momentálně vyjde na 244 EUR.


Více informací naleznete na oficiálních stránkách:
Rock im Park
Rock am Ring

Nový Spark
venku od 31. července
Kalendář akcí
29.08. TÝNSKÝ MAZEC
11.10. FROG LEAP
17.10. TWILIGHT FORCE
25.10. AXEL RUDI PELL
02.11. FAUN
13.11. OZZY OSBOURNE, JUDAS PRIEST
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
A co FAKKER!?