Nový Spark
venku od 3. června
Německé festivaly Rock Im Park a Rock Am Ring se po covidovém limbu letos znovu probudí k životu

Německé festivaly Rock Im Park a Rock Am Ring se po covidovém limbu letos znovu probudí k životu

Poslední dva roky se celá Evropa včetně Německa musela kvůli pandemii covid-19 obejít bez velkých letních festivalů, letos už však mají zase zelenou, aby se mohly konat. Německá dvojčata Rock Im Park a Rock Am Ring lákají na headlinery VOLBEAT, GREEN DAY, MUSE a mnoho dalších věhlasných kapel.

V roce 2020 měl festival Rock Am Ring oslavit 35. výročí a jeho mladší brácha Rock Im Park jubilejní 25. ročník. Jenže kvůli koronavirové pandemii se festivaly v roce 2020 a následně ani v roce 2021 nemohly uskutečnit. Letos se už ovšem vracejí v plné síle a jako headlineři se na nich představí dánští matadoři VOLBEAT, americké punkrockové stálice GREEN DAY a anglické rockové hvězdy MUSE, kteří na pozici headlinera nahradili americké nespoutance SYSTEM OF A DOWN, kteří měli původně vystoupit na festivalech jako headlineři v roce 2020.

Návštěvníci obou festivalů se ovšem mohou těšit na zástup mnoha dalších věhlasných kapel jako BILLY TALENT, KORN, BULLET FOR MY VALENTINE, DEFTONES, AIRBOURNE, THE OFFSPRING, WEEZER, MANESKIN, DEVIN TOWNSEND, MASTODON, PLACEBO, MYLES KENNEDY, SHINEDOWN a mnoho dalších skvělých skupin. Všechny ohlášené vystupující si můžete prohlédnout na přiložené grafice nebo na oficiální stránkách festivalů.

Oba festivaly, které každoročně patří k největším hudebním přehlídkám podobného druhu v Evropě, se konají souběžně první červnový víkend (3.-5.6. 2020). Rock im Park tradičně proběhne na Zeppelinfeld v Norimberku a Rock am Ring na okruhu Formule 1 v Nürburgring/Eifel. Vstupenky na festival lze pořídit na webech festivalů za aktuální cenu 229 EUR. Více informací naleznete na oficiální webových stránkách obou festivalů.

Rock Im Park

Rock Am Ring

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
14.06. BRUJERIA, ABORTION, ATTACK OF RAGE
17.06. BIOHAZARD, DOWNSET
17.06. ALICE COOPER
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace