Nový Spark
venku od 1. července
Ostrava v plamenech 2022 zná termín i první headlinery

Ostrava v plamenech 2022 zná termín i první headlinery

Příští, v pořadí už 8. ročník festivalu Ostrava v plamenech se uskuteční jako vždy uprostřed prázdnin a nabídne 14 kapel z celého světa. Akce proběne v termínu 29. - 30. července 2022 pod vysokou pecí v ostravských Dolních Vítkovicích.

Na pozici letošních headlinerů budou němečtí DESTRUCTION, kteří tímto doplní sestavu tzv. teutonické čtyřky předchozích ročníků Kreator a Sodom. DESTRUCTION je thrashmetalová legenda hrající nepřetržitě od roku 1984. Svůj celosvětový úspěch zahájili v roce 1994 eponymním pětisklabovým minialbem “Sentence of death“. Celkem mají na svém kontě čtrnáct nalb.

Mezi dalšími potvrzenými kapelami jsou němečtí gotici CREMATORY, kteří letos kvůli Covidu zrušili všechna festivalová vystoupení. Stejně tak nemohli přijet BLACK SONIC PEARLS, IZNUTRI a AMALGAMA z Ruské federace, které doufejme uvidíme příští léto.

Ze Slovenska jsme pozvali mimořádně zajímavou formaci LERA s charismatickou zpěvačkou Lenkou Rakár, která má hlas jako motorová pila a na svém kontě má např. spolupráci s maďarskou legendou OMEGA.

Českou rockovou a metalovou scénu budou zastupovat PANOPTIKO, BASTARD, FORREST JUMP a CITRON.

Představení dalších kapel proběhne v řádu nejbližších týdnů. Vstupenky za zaváděcí cenu 750 Kč v limitované edici 500ks jsou již v prodeji.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
07.08. MR. BIG
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace