Nový Spark
venku od 1. září
Ostrava v plamenech 2022 zná termín i první headlinery

Ostrava v plamenech 2022 zná termín i první headlinery

Příští, v pořadí už 8. ročník festivalu Ostrava v plamenech se uskuteční jako vždy uprostřed prázdnin a nabídne 14 kapel z celého světa. Akce proběne v termínu 29. - 30. července 2022 pod vysokou pecí v ostravských Dolních Vítkovicích.

Na pozici letošních headlinerů budou němečtí DESTRUCTION, kteří tímto doplní sestavu tzv. teutonické čtyřky předchozích ročníků Kreator a Sodom. DESTRUCTION je thrashmetalová legenda hrající nepřetržitě od roku 1984. Svůj celosvětový úspěch zahájili v roce 1994 eponymním pětisklabovým minialbem “Sentence of death“. Celkem mají na svém kontě čtrnáct nalb.

Mezi dalšími potvrzenými kapelami jsou němečtí gotici CREMATORY, kteří letos kvůli Covidu zrušili všechna festivalová vystoupení. Stejně tak nemohli přijet BLACK SONIC PEARLS, IZNUTRI a AMALGAMA z Ruské federace, které doufejme uvidíme příští léto.

Ze Slovenska jsme pozvali mimořádně zajímavou formaci LERA s charismatickou zpěvačkou Lenkou Rakár, která má hlas jako motorová pila a na svém kontě má např. spolupráci s maďarskou legendou OMEGA.

Českou rockovou a metalovou scénu budou zastupovat PANOPTIKO, BASTARD, FORREST JUMP a CITRON.

Představení dalších kapel proběhne v řádu nejbližších týdnů. Vstupenky za zaváděcí cenu 750 Kč v limitované edici 500ks jsou již v prodeji.

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
29.09. BLIND CHANNEL, LOST SOCIETY
02.10. THE OCEAN, LLNN, PLAYGROUNDED
04.10. POLARIS, ALPHA WOLF, GRAVEMIND, STEPSON
04.10. THREE DAYS GRACE
06.10. SPARK FRESH BLOOD - TORRAX, ARAWN, RISE OF SURYA
07.10. GAAHLS WYRD, GAEREA, SAOR
09.10. MOONSPELL, MY DYING BRIDE, BORKNAGAR, WOLFHEART, HINAYANA
10.10. ALL THEM WITCHES
11.10. PARADISE LOST
12.10. CRADLE OF FILTH, ALCEST
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace