Nový Spark
venku od 2. dubna
PANTERA ohlašuje comebackové turné. Ke členům nejslavnější sestavy se přidá bubeník ANTHRAX

PANTERA ohlašuje comebackové turné. Ke členům nejslavnější sestavy se přidá bubeník ANTHRAX

Příští rok se dočkáme reunionu roku! Oba žijící členové PANTERY, zpěvák Phil Anselmo a baskytarista Rex Brown, se v roce 2023 vydají na turné. K nim byl přizván bubeník ANTHRAX Charlie Benante a podle serverů Blabbermouth i Billboard se k nim přidá také Zakk Wylde.

Podrobnosti o nastávajících koncertech zatím nejsou známy, ale PANTERA by měla jako headliner odehrát několik festivalů i svá samostatná vystoupení v Severní Americe a Evropě. Půjde o první turné kapely po 22 letech!

Nový line-up dostal zelenou od pozůstalých po zakládajících členech, kterými byli bubeník Vincent „Vinnie Paul“ Abbott a kytarista „Dimebag“ Darrell Abbott. Dimebag byl v roce 2004 zastřelen přímo na pódiu, zatímco Vinnie Paul zemřel v roce 2018 na následky srdeční zástavy.

Ne všechny servery se shodují, že Dimebaga na kytaru nahradí právě Zakk Wylde, kytarista kapely Ozzy Osbourna a frontman BLACK LABEL SOCIETY. Baskytarista Rex Brown ještě minulý rok takovou zprávu odmítal. Jednalo by se však o adekvátní náhradu, zejména kvůli blízkému vztahu Wyldea s bratry Abbotovými a jeho postavení a zkušenostem v metalovém světě.

Vztah Benanteho a PANTERY sahá do poloviny 80. let, ještě před tím, než se ke skupině připojil Anselmo. V roce 1983 se pak připojil k ANTHRAX a hraje také v kapele STORMTROOPERS OF DEATH.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace