Nový Spark
venku od 2. května
PANTERA ohlašuje comebackové turné. Ke členům nejslavnější sestavy se přidá bubeník ANTHRAX

PANTERA ohlašuje comebackové turné. Ke členům nejslavnější sestavy se přidá bubeník ANTHRAX

Příští rok se dočkáme reunionu roku! Oba žijící členové PANTERY, zpěvák Phil Anselmo a baskytarista Rex Brown, se v roce 2023 vydají na turné. K nim byl přizván bubeník ANTHRAX Charlie Benante a podle serverů Blabbermouth i Billboard se k nim přidá také Zakk Wylde.

Podrobnosti o nastávajících koncertech zatím nejsou známy, ale PANTERA by měla jako headliner odehrát několik festivalů i svá samostatná vystoupení v Severní Americe a Evropě. Půjde o první turné kapely po 22 letech!

Nový line-up dostal zelenou od pozůstalých po zakládajících členech, kterými byli bubeník Vincent „Vinnie Paul“ Abbott a kytarista „Dimebag“ Darrell Abbott. Dimebag byl v roce 2004 zastřelen přímo na pódiu, zatímco Vinnie Paul zemřel v roce 2018 na následky srdeční zástavy.

Ne všechny servery se shodují, že Dimebaga na kytaru nahradí právě Zakk Wylde, kytarista kapely Ozzy Osbourna a frontman BLACK LABEL SOCIETY. Baskytarista Rex Brown ještě minulý rok takovou zprávu odmítal. Jednalo by se však o adekvátní náhradu, zejména kvůli blízkému vztahu Wyldea s bratry Abbotovými a jeho postavení a zkušenostem v metalovém světě.

Vztah Benanteho a PANTERY sahá do poloviny 80. let, ještě před tím, než se ke skupině připojil Anselmo. V roce 1983 se pak připojil k ANTHRAX a hraje také v kapele STORMTROOPERS OF DEATH.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace