Nový Spark
venku od 1. června
PATHOLOGIST ozdobí výročí první veřejné pitvy

PATHOLOGIST ozdobí výročí první veřejné pitvy

Grindcorový přízrak severomoravských piteven přerušil svoji smrtelnou křeč a chystá se zpět mezi nepřipravené i lačné jedince, kteří se stanou novodobými oběťmi jeho řádění. Oprášené a naglancované dobové mantry, které duněly mezi břitkými skalpely, se zpět valí v podobě luxusních vinylů. Jako první řez do minulosti se jal nyní protknout tkáň singl „Cadaveric Metamorphoses“.

Příběh odpudivého grindového monstra se začal psát za železnou oponou v Ostravě v temném roce 1989. Na troskách kapel FUCKING DEATH a SARKOM vyrašilo nové těleso, které se jalo znovu vytyčit teritorium výstřednosti. Čile se formující extrémní metalová scéna tak dostala na své pomezí soubor, který si zvolil své přízvisko podle věcí posmrtných, stolů pitevních, oddělení patologických…

„Ano, je maximálně fascinující, co se děje s bezvládným tělem po jeho smrti. Navíc je obohacující uvědomit si, jak úžasné anatomické struktury jsou skryty pod lidskou kůží,“ přibližuje formace své zaměření. První albem PATHOLOGIST se v roce 1992 stala pitevní zpráva „Putrefactive and Cadaverous Odes About Necroticism“, která obsahuje i tělesnými tekutinami potřísněný list „Cadaveric Metamorphoses“, nový singl, jenž vychází symbolicky ve výroční den historicky první autopsie na českém území provedené mistrem Janem Jesseniem v roce 1600.

Známý lékař uhersko/slovenského původu se proslavil pitvou, kterou provedl na odsouzeném oběšenci 8. června 1600. Tato akce ihned vzbudila kontroverze. Odborná veřejnost jásala, prostí lidé byli zděšení. Jessenius nakonec skončil neslavně, o jedenadvacet let později byl sťat v rámci popravy 27 českých pánů, následně rozřezán a vpleten do kola. Kdosi prohlásil, že člověk, který čtvrtil lidi, byl nakonec sám rozčtvrcen.


Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
12.06. LIVE STREAM EPICA
16.07. ANTHRAX - live stream
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace