Nový Spark
venku od 2. dubna
Peter Baltes (ex-ACCEPT): „S Udem jsem nikdy problém neměl“

Peter Baltes (ex-ACCEPT): „S Udem jsem nikdy problém neměl“

V roce 2018 přišla z tábora ACCEPT nečekaná bomba. Matador hlubokých tónů a skladatelský parťák Wolfa Hoffmanna, Peter Baltes, po více než čtyřiceti letech opustil kapelu, se kterou pomáhal budovat heavy metal.

Nahrávky ACCEPT pořídíte v našem Sparkshopu

Jeho odchod odhalil daleko větší trhlinu v acceptovském stroji a připomněl, že nic na světě není stálé. O to větší bylo překvapení, když se na konci roku 2020 Peter objevil po boku bývalých spoluhráčů Stefana Kaufmanna a Uda Dirkschneidera.

Mnoho lidí si přitom myslelo, že Peter Baltes a Udo Dirkschneider nejsou největší kámoši na světě, ale jejich nové společné EP tuto domněnku vyvrací. Jak se tedy přihodilo, že věrný souputník Wolfa Hoffmanna nyní hraje s Udem? „S Udem jsem nikdy problém neměl. Spory se rozhořely mezi ním a managementem kapely, ale pravdou je, že jsme spolu nemluvili od roku 2005. Udo žije ve Španělsku, já zas ve Spojených státech a oba jsme měli vlastní kapely, kterým jsme se museli věnovat. Nikdy jsem ale o něm neřekl křivého slova. Od prvního dne, kdy jsme založili ACCEPT, se Udo choval jako Udo a byl výjimečným vokalistou. Nikdy jsme spolu neměli konflikt, ale je pravda, že když éterem létala různá slova a obvinění z úst jiných, nijak jsem se k nim nevyjadřoval. A možná situace vypadala, že já a Udo spolu máme problém, protože jsem byl součástí ACCEPT. Chci ale jednou provždy vyjasnit, že kapela měla problém s Udem, já ne. Nemluvili jsme spolu, protože jsme ztratili kontakt, bydlíme každý na jiném kontinentě a život jde prostě dál.“


Kompletní první část rozhovoru, najdete v srpnovém Sparku. V zářijovém čísle na ni navážeme druhým, neméně šťavnatým dílem.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
13.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
17.04. LORD OF THE LOST
18.04. SLASH MYLES KENNEDY AND THE CONSPIRATORS, MAMMOTH WVH
18.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
19.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
20.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace