Nový Spark
venku od 2. května
Peter Baltes (ex-ACCEPT): „S Udem jsem nikdy problém neměl“

Peter Baltes (ex-ACCEPT): „S Udem jsem nikdy problém neměl“

V roce 2018 přišla z tábora ACCEPT nečekaná bomba. Matador hlubokých tónů a skladatelský parťák Wolfa Hoffmanna, Peter Baltes, po více než čtyřiceti letech opustil kapelu, se kterou pomáhal budovat heavy metal.

Nahrávky ACCEPT pořídíte v našem Sparkshopu

Jeho odchod odhalil daleko větší trhlinu v acceptovském stroji a připomněl, že nic na světě není stálé. O to větší bylo překvapení, když se na konci roku 2020 Peter objevil po boku bývalých spoluhráčů Stefana Kaufmanna a Uda Dirkschneidera.

Mnoho lidí si přitom myslelo, že Peter Baltes a Udo Dirkschneider nejsou největší kámoši na světě, ale jejich nové společné EP tuto domněnku vyvrací. Jak se tedy přihodilo, že věrný souputník Wolfa Hoffmanna nyní hraje s Udem? „S Udem jsem nikdy problém neměl. Spory se rozhořely mezi ním a managementem kapely, ale pravdou je, že jsme spolu nemluvili od roku 2005. Udo žije ve Španělsku, já zas ve Spojených státech a oba jsme měli vlastní kapely, kterým jsme se museli věnovat. Nikdy jsem ale o něm neřekl křivého slova. Od prvního dne, kdy jsme založili ACCEPT, se Udo choval jako Udo a byl výjimečným vokalistou. Nikdy jsme spolu neměli konflikt, ale je pravda, že když éterem létala různá slova a obvinění z úst jiných, nijak jsem se k nim nevyjadřoval. A možná situace vypadala, že já a Udo spolu máme problém, protože jsem byl součástí ACCEPT. Chci ale jednou provždy vyjasnit, že kapela měla problém s Udem, já ne. Nemluvili jsme spolu, protože jsme ztratili kontakt, bydlíme každý na jiném kontinentě a život jde prostě dál.“


Kompletní první část rozhovoru, najdete v srpnovém Sparku. V zářijovém čísle na ni navážeme druhým, neméně šťavnatým dílem.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace