Nový Spark
venku od 2. října
PINK FLOYD vydají po 20 letech nové album!

PINK FLOYD vydají po 20 letech nové album!

Miliony fanoušků po něm touží, málokdo ho ale skutečně čeká – nové album PINK FLOYD. Zdá se však, že skutečně vyjde. A to už v říjnu, dvacet let po „The Division Bell“, nahrávce, která byla dlouho považována za jejich poslední. Novinka by se měla jmenovat „The Endless River“ a nepůjde přitom o žádný polotovar ani výběrovou kompilaci, ale o regulérní album s novými skladbami.

O senzační novince na svém Twitteru informovala Polly Samson, manželka kytaristy Davida Gilmoura, která uvedla rovněž to, že nahrávka vychází z materiálů, které kapela složila v roce 1994, právě v období kolem „The Division Bell“. Půjde tak prý o „labutí píseň“ klávesisty Ricka Wrighta, který zemřel v roce 2008. Slova Polly Samson následně potvrdila a doplnila doprovodná vokalistka Durga McBroom, která uvedla, že David Gilmour s bubeníkem Nickem Masonem budují „The Endless River“ na základech projektu „The Big Spliff“, což je soubor dosud nevydaných ambientních nahrávek vytvořených v době práce na „The Division Bell“.

„David s Nickem se do nich vložili a hodně je přepracovali. Původně mělo jít o zcela instrumentální nahrávku, ale loni jsem pro několik skladeb nazpívala své party. David pak do některých přidal i svou kytaru,“ upřesnila Durga McBroom.

Kdo by však po vydání alba doufal i v následné turné, ten se nedočká. Kapela ho rovnou vyloučila...

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
21.10. ENTOMBED A.D., ABORTED, BAEST
22.10. ENTOMBED A.D., ABORTED, BAEST
22.10. RISE OF THE NORTHSTAR, HACKTIVIST, AFTERLIFE
24.10. CELLAR DARLING, FOREVER STILL
24.10. The Rasmus
25.10. BRUCE DICKINSON: WHAT DOES THIS BUTTON DO?
25.10. The Unity
26.10. The Unity
28.10. Victims, Svalbard
29.10. THE EXPLOITED
A co FAKKER!?