Nový Spark
venku od 1. září

PINK FLOYD vydají po 20 letech nové album!

Miliony fanoušků po něm touží, málokdo ho ale skutečně čeká – nové album PINK FLOYD. Zdá se však, že skutečně vyjde. A to už v říjnu, dvacet let po „The Division Bell“, nahrávce, která byla dlouho považována za jejich poslední. Novinka by se měla jmenovat „The Endless River“ a nepůjde přitom o žádný polotovar ani výběrovou kompilaci, ale o regulérní album s novými skladbami.

O senzační novince na svém Twitteru informovala Polly Samson, manželka kytaristy Davida Gilmoura, která uvedla rovněž to, že nahrávka vychází z materiálů, které kapela složila v roce 1994, právě v období kolem „The Division Bell“. Půjde tak prý o „labutí píseň“ klávesisty Ricka Wrighta, který zemřel v roce 2008. Slova Polly Samson následně potvrdila a doplnila doprovodná vokalistka Durga McBroom, která uvedla, že David Gilmour s bubeníkem Nickem Masonem budují „The Endless River“ na základech projektu „The Big Spliff“, což je soubor dosud nevydaných ambientních nahrávek vytvořených v době práce na „The Division Bell“.

„David s Nickem se do nich vložili a hodně je přepracovali. Původně mělo jít o zcela instrumentální nahrávku, ale loni jsem pro několik skladeb nazpívala své party. David pak do některých přidal i svou kytaru,“ upřesnila Durga McBroom.

Kdo by však po vydání alba doufal i v následné turné, ten se nedočká. Kapela ho rovnou vyloučila...

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
26.09. SOEN
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace