Nový Spark
venku od 30. října
Pod Povrchem: CURSE OF THE GOLDEN VAMPIRE

Pod Povrchem: CURSE OF THE GOLDEN VAMPIRE

Po menší novoroční pauze se opět vrací rubrika „Pod Povrchem“, která odkrývá klenoty undergroundu a dnes jsem si pro vás připravil tak intenzivní sonický teror, že se váš mozek rozmělní na šlichtu. Dnes si budeme povídat o jednom z nejextrémnějších alb, které jsem měl tu čest slyšet. O albu, které vám dokáže doma sloupat omítku ze zdí. O albu, jenž by bylo puštěno islámskému povstalci jako nástroj pro výslech, tak by si ihned vykousal tepny z rukou. O albu, které by mohlo být použito jako zbraň masové destrukce - dámy a pánové, rád bych vám představil britské CURSE OF THE GOLDEN VAMPIRE a jejich apokalyptický počin „Mass Destruction“ z roku 2003.

Jestli by jste zapátrali do šatníku vaší babičky a vytáhli jednu z těch dlouhých měděných jehlic na šití, strčili si ji do nosu tak hluboko, že byste se mohli vrtat a šťourat ve vlastním mozku, tak by vám v hlavě probíhali asi podobné zkratující zvuky jako se vyskytují na „Mass Destruction“. CURSE OF THE GOLDEN VAMPIRE v podstatě zní jakoby jste hodili cybergrind, breakcore a harsh noise do mixéru, přilili trochu benzínu a koňského testosteronu, zmixovali na nejvyšší hlasitost a posléze byste tento produkt vystřelili do nitra černé díry a dali tomu titul digital hardcore. Výsledkem je nebezpečně intenzivní hudební zážitek, který zní jako kdybyste trpěli tou nejagresivnější formou schizofrenie a kolem vás by se hroutila realita. Proto není divu, že za tímto hlukovým armageddonem stojí duo Justin Broadrick (GODFLESH, JESU, ex-NAPALM DEATH) a Kevin Martin (ICE, ex-GOD, ex-TECHNO ANIMAL).

„Mass Destruction“ postrádá veškerou hudební strukturu či návaznost, tempa se náhodně zjevují a mizí, vrstvy samplované instrumentace se násilně přebijí jako roj červů a veškeré melodie jsou rozdrceny v této běsnící vřavě. A právě tato nejistá hranice mezi hudbou a čirým hlukem mě na COTGV přitahuje nejvíce, protože si připadám, že jsem se konečně přiblížil k ryzímu vyobrazení pravého extrému. Nehledě na to, že tohle je jeden z nejefektivnějších ventilů pro frustraci, kterou denně v sobě dusíte. Není větší úlevy než si ve špatné náladě pustit „Parasite“ jenž zní jak apokalyptický kovošrot či „Oil Money“, které připomíná mechanické tornádo schopné pohlcovat planety. Textově a tematicky je album taktéž řádně nasrané; zabývající se problémy vládní korupce, útlaku a protestu.

Tohle je definitivně album a kapela, která se mnohým nezalíbí, či z ní dostanou migrénu nebo jim praskne céva v mozku. Ale taktéž je to ukázka vskutku nekontrolovatelného chaosu, který sežvýkává všechny hudební konvence a nahrazují je jedovatou nihilistickou anarchií. COTGV jsou opravu poslední zastávkou před tím než začnete poslouchat power noise či harsh noise walls a nebo zvuk vašeho zkaženého větráku. Tohle je album, které definitivně odděluje hochy od mužů... či normální lidi od labilních psychopatů. Maximální doporučení!

Sestava:

  • Justin Broadrick - vše
  • Kevin Martin - vše

Diskografie:

  • 1998 - The Curse of the Golden Vampire
  • 2003 - Mass Destruction

Odkazy:

Nový Spark
venku od 30. října
Kalendář akcí
28.11. LIVESTREAM U.D.O.
18.12. LIVESTREAM TRANS SIBERIAN ORCHESTRA
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
21.09. FROG LEAP
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
A co FAKKER!?