Nový Spark
venku od 3. června
Polnice SABATON volá. Do zbraně!

Polnice SABATON volá. Do zbraně!

Na prahu prázdnin vtrhávají SABATON do metalových domácností, aby oživili vzpomínky na konflikt, který předznamenal extrémy 20. století. Družina kolem charismatického frontmana Joakima Brodéna koncepčním albem „The Great War“ vypráví silné příběhy ze života bojové reality. Nabírejte síly ke každodenním bojům.„My popisujeme historii z vojenské perspektivy a striktně nepropagujeme jakoukoli politickou nebo náboženskou ideologii. Nalejme si ale čistého vína, politika a náboženství jsou dva hlavní pohony vojenských konfliktů. Je tedy nemožné se těmto tématům vyhnout. Ani se jim vyhýbat nechceme, protože pak bychom si zatarasili cestu k poznání minulosti. Politika a náboženství jsou součástí příběhů, které vyprávíme a logicky jsou i součástí naší práce. Jakkoli se snažíme zůstat na neutrální půdě, setkáváme se někdy s opravdu velkým nepochopením,“ vysvětluje Sparku Joakim Brodén v hlavním článku červencového čísla v nebývale hloubavém rozhovoru.

Psali spolu historii symfonického metalu, než se v roce 2011 jejich cesty rozešly. Nyní částečně obnovení RHAPSODY Lucy Turilliho a Fabia Lioneho míří opět na pódium na Masters of Rock a Galerie Titánů mapuje jejich spletitou a rozvětvenou cestu včetně mini recenzí na všechna studiová alba.


Další očekávanou peckou na vizovickém klání bude AVANTASIA. Mnohokráte probíraný hlavní mozek páně Tobiase Sammeta jsme vystavili netradičním tématům, při kterých se Tobias ukazuje ve zcela novém světle.

Ušnímu průplachu jsme podrobili baskytaristu – pastora, Davida Ellefsona z MEGADETH a jak se David ukázal jako znalec muziky svých kolegů z branže se dozvíte na stranách 38 a 39. Do bratrské rubriky Deep Look Inside jsme nominovali Roba Cavestanyho z DEATH ANGEL. Jejich aktuální fošnu „Humanicide“ řeže ostře a nesmlouvavě.

Naší pravidelně nepravidelnou rubriku Guitar Heroes obohacují dva mistři strun, Yngwie Malmsteen a Timo Tolkki. Švédský mág si opravdu rád povídá, a proto se rovnou na třech stranách podíváme za oponu posledního alba „Blue Lightning“ a ještě dál. Soused z Finska, Timo Tolkki a jeho projekt AVALON se po pěti letech probudil k životu a na desce „Return to Eden“ nadále bojuje se svými vnitřními démony. Třetí kytarista do party je skandinávský bratr Abbath, který pochoduje v rytmu vnitřního bubeníčka, kterého slyší jen on sám, a razí se velice svébytnou stezku albem „Outstrider“.

K obvyklé záplavě recenzí, rozhovorů a dalších zpráv ze světa hard’n’heavy patří tradiční i reporty z koncertů. Červenec jsme vybavili reporty z Metalfestu, SLIPKNOT, TOOL, DEF LEPPARD či ACCEPT se symfonickém orchestrem.

Příjemné čtení a klidný start prázdnin přeje šéfredaktor Karel Balčirák.


Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
11.07. MASTERS OF ROCK
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace