Nový Spark
venku od 1. července
Přežívají jen ti nejsilnější aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

Přežívají jen ti nejsilnější aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

BLOODBATH – „Survival of the Sickest“

Příchod Nicka Holmese (PARADISE LOST) vstříkl do těla původem švédského deathmetalového allstaru potřebnou dávku energie a kapela za uplynulých osm let stihla totéž, co dříve za dobu dvojnásobnou. Vydat tři alba, přičemž to aktuální, „Survival of the Sickest“ je natolik silné, že s ním kapela obsadila druhé místo v albovém hodnocení zářijového Sparku. Jak píše v recenzi Ondra Šmilauer, BLOODBATH jím „zcela paralyzovali konkurenci na extrémní scéně“.

BLOODBATH na Sparkshopu

MEZARKABUL – „Makina Elektrika“

MEZARKABUL jsou takoví turečtí ARAKAIN. Začínali ve druhé polovině osmdesátých let na thrash metalu, aby později přilnuli k přece jen krotčejším metalovým tvarům, a i když doma jsou relativně populární, ve světě je skoro nikdo nezná. Nepočítáme-li pět let starou vsuvku „Akustik“, je novinka „Makina Elektrika“ jejich prvním albem s čerstvým materiálem po deseti letech. Kapela na něm shrnuje vše, čím si za pětatřicet let na scéně prošla, navíc, tak trochu po vzoru HELLOWEEN se všemi třemi zpěváky, kteří kdy její sestavou prošli.

OZZY OSBOURNE – „Patient Number 9“

Ozzy zjevně našel v Andrewu Wattovi nového člena své umělecké rodiny a šikovný kytarista a producent ho dva roky po „Ordinary Man“ popostrčil k dalšímu albu. S takovou energií, že si netroufáme říct, že by právě tohle mělo být tím posledním. Ale pokud bude, Madman určitě nezůstane nikomu nic dlužen. Zpět je Zakk Wylde, v jedné ze skladeb si zahrál dokonce Tony Iommi a Eric Clapton s Jeffem Beckem nebo letos zesnulý Taylor Hawkins, to už jsou „jen“ takové třešně na pořádně lákavém dortu!

Ozzyho novinku můžeš objednat na Sparkshopu...

PARKWAY DRIVE – „Darker Still“

U PARKWAY DRIVE to ještě před pár měsíci vypadalo na krizi, ale nakonec se zdá, že pro její vyřešení stačilo jedno zrušené turné a Australané se hlásí znovu o slovo. Čtyři roky staré album „Reverence“ je poslalo do metalové extraligy, respektive na velká stadionová pódia a dle „Darker Still“ hodlá kapela tyto pozice udržet. Mohutné riffy, ještě mohutnější refrény a zvuk, který se bude širší metalové veřejnosti líbit. A přitom pořád plno nápadů!

PARKWAY DRIVE na Sparkshopu

THE AFGHAN WHIGS – „How Do You Burn?“

„Jedna z mála alternativně rockových kapel, které se daří i na velké značce,“ jak THE AFGHAN WHIGS kdysi charakterizovali v magazínu Pitchfork, přichází ve čtvrté dekádě své existence s devátým albem. A nejen v magazínu, který vždy sledoval hlavně vše alternativní a nezávislé, s ním sklízí chválu. „Greg Dulli a spol. se vracejí eklektickou a mrazivou kolekcí, která se zdá být nesvázaná s jejich dřívější tvorbou. Vypadá to, že se nestarají ani tak o naplňování očekávání, jako spíš o jejich překonávání,“ píší na Pitchforku.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
18.07. VOIVOD, ACID FORCE
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace