Nový Spark
venku od 1. října
PURNAMA předala výtěžek 20 000 kč dětem s ichtiozou

PURNAMA předala výtěžek 20 000 kč dětem s ichtiozou

Česká blackened deathmetalová kapela PURNAMA se už od samotného vzniku drží svého hesla Zlem proti Zlu, kdy se svojí hudbou snaží nejen rozsévat pekelnou smršť, ale zároveň pomáhat a dávat naději tam, kde schází.

Tato kapela za svoji existenci uspořádala již několik charitativních akcí a nyní se jim podařilo opět pomoci. Ke svému novému albu Flame of Rebellion nafotila tématický kalendář s turnovským fotografem Miroslavem Kravcem a veškerý výtěžek 20 000 kč ze sta vytvořených kusů předali v neděli 15. března sourozencům Bártovým, kteří mají náročné onemocnění kůže zvaná ichtyoza.

Při tomto onemocnění vysychá kůže, člověk nemá potní žlázy a hrozí přehřátí organizmu. Z výtěžku může rodina dětí financovat vše potřebné ke zkvalitnění jejich života a léčbě.

Jakub Viták z kapely PURNAMA dodává: „Jsme rádi, že se podařilo uskutečnit k našemu novému albu něco navíc a mohl vzniknout náš benefiční kalendář. Jsme s kapelou nesmírně vděční všem lidem, kteří si kalendář koupili a pomohli tak dobré věci. Moc to pro nás znamená, že jsou tu lidé, se kterými můžeme podnikat takovéto kroky společně. Metalová muzika lidi spojuje a často spolčenost nevidí, že pod tvrdou slupkou lidí, kteří jsou kolem ní, se skrývá dobré srdce. Naši Válečníci, jak říkáme svým fanouškům nás o tom neustále přesvědčují. Tomík i Ivča jsou neskutečně pozitivní a celkově úžasní a v jejich přítomnosti je nám moc dobře a mají ode mě oba neskutečný obdiv za to, jak se se vším perou. Celá jejich rodinka je metalově založená a až skončí toto složitější období, zařádíme společně na některém z koncertů. Děkujeme Vám všem, kdo jste jim pomohli."

Hana Fialová(PURNAMA team a správce fanouškovské stránky Warriors of Purnama) dodává: „Postižení tohoto druhu je velmi dobře viditelné. Mnoho lidí se jich štítí a bohužel odmítá kontakt s nimi. „Ve škole, kam chodí třeba Tomášek, jsou žáci natolik zvyklí na různá postižení, že je ani nenapadne, aby to komentovali. Zato maminka se kvůli Ivance už dočkala velmi ošklivých komentářů od rodičů jejich spolužáků. Děti jsou mnohem tolerantnější než dospělí. Chtěli jsme pomoct nejen dětem, ale i přesvědčit rodiče, že mají podporu okolí."

Nový Spark
venku od 1. října
Kalendář akcí
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace