Nový Spark
venku od 1. června
RHEMORHA: Groove lamači ze Sibiře

RHEMORHA: Groove lamači ze Sibiře

Páteční festivalový program letošního ročníku Masters of Rock zahájí hodně těžký kalibr. Řádný budíček po čtvrtečním veselí obstarají na sklonku dopoledne chasníci RHEMORHA.

Pamětníci a držáci vyloví z paměti, že metalová čtyřka z Novosibirsku vystoupila ve Vizovicích již v roce 2010. Tehdy měla za sebou tři roky existence, jedno EP, debutovou desku „I“ a velmi slušně rozjetou kariéru, kterou šperkovala společná turné se SOULFLY, AS I LAY DYING nebo ALL SHALL PERISH. Následovaly společné akce se SEPULTUROU, KORN nebo SCORPIONS.

Nakopnuti mezinárodním úspěchem pustili se RHEMORHA do práce na druhém studiovém albu. V roce 2014 ovšem přišel zlom. Konflikt jejich mateřské země s Ukrajinou prakticky zastavil metalový život v Rusku, stejně tak sibiřské muzikanty, kteří přerušili svoji tvůrčí činnost na dlouhé tři roky.

Naštěstí loni se RHEMORHA vrátili v plné palbě. S novým materiálem, který byl v prosinci zhmotněn na druhé řadovce s názvem „Natural Born Groove“, jež vznikala v Audiohammer Studios a produkoval ji věhlasný Jason Suecof. Jako hosté se na albu objevují veteráni Andreas Kisser či Logan Mader. Začíná být jasno, že druhý den letošních Masters začne hodně zostra.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
09.10. PRIMAL FEAR
10.10. PRIMAL FEAR
11.10. FROG LEAP
15.10. HELLOWEEN
17.10. TWILIGHT FORCE
17.10. AXEL RUDI PELL
25.10. AXEL RUDI PELL
26.10. APOCALYPTICA, EPICA
27.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
02.11. FAUN
A co FAKKER!?