Nový Spark
venku od 31. července
RHEMORHA: Groove lamači ze Sibiře

RHEMORHA: Groove lamači ze Sibiře

Páteční festivalový program letošního ročníku Masters of Rock zahájí hodně těžký kalibr. Řádný budíček po čtvrtečním veselí obstarají na sklonku dopoledne chasníci RHEMORHA.

Pamětníci a držáci vyloví z paměti, že metalová čtyřka z Novosibirsku vystoupila ve Vizovicích již v roce 2010. Tehdy měla za sebou tři roky existence, jedno EP, debutovou desku „I“ a velmi slušně rozjetou kariéru, kterou šperkovala společná turné se SOULFLY, AS I LAY DYING nebo ALL SHALL PERISH. Následovaly společné akce se SEPULTUROU, KORN nebo SCORPIONS.

Nakopnuti mezinárodním úspěchem pustili se RHEMORHA do práce na druhém studiovém albu. V roce 2014 ovšem přišel zlom. Konflikt jejich mateřské země s Ukrajinou prakticky zastavil metalový život v Rusku, stejně tak sibiřské muzikanty, kteří přerušili svoji tvůrčí činnost na dlouhé tři roky.

Naštěstí loni se RHEMORHA vrátili v plné palbě. S novým materiálem, který byl v prosinci zhmotněn na druhé řadovce s názvem „Natural Born Groove“, jež vznikala v Audiohammer Studios a produkoval ji věhlasný Jason Suecof. Jako hosté se na albu objevují veteráni Andreas Kisser či Logan Mader. Začíná být jasno, že druhý den letošních Masters začne hodně zostra.

Nový Spark
venku od 31. července
Kalendář akcí
29.08. TÝNSKÝ MAZEC
11.10. FROG LEAP
17.10. TWILIGHT FORCE
25.10. AXEL RUDI PELL
02.11. FAUN
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
A co FAKKER!?